Práce na zanádražní silnici v Českých Budějovicích pokračují, další část ulehčí dopravě

Takzvaná zanádražní komunikace vede souběžně s Nádražní ulicí na druhé straně železniční dráhy. Už teď nabízí v některých úsecích řidičům možnosti, jak se vyhnout frekventovaným místům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní zácpa. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Zanádražní silnice by měla ulehčit přetížené dopravě v Českých Budějovicích. Část dopravy už nový viadukt na Pekárenské ulici odvádí od pověstného českobudějovického viaduktu na Rudolfovské ulici.

Projekt také počítá s podjezdem pod kolejištěm, který město vybuduje na jih od nádraží, nědaleko lávky do Suchého Vrbného.

Práce na zanádražní komunikaci jsou v plném proudu. „Čtvrtá etapa je zahájená. Dělá se etapa 2.2 u Dobrovodské,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Brzy mají začít práce v úseku takzvané Husovy kolinie. Nové silnici tam musí ustoupit zahrádky a několik garáží.

Zanádražní komunikace ještě nějakou dobu nebude kompletní. První etapa by měla být hotová do poloviny příštího roku.

Do budoucna počítá město i s napojením na dálnici D3, po které se řidiči dostanou z Prahy do Rakouska. Hlavním investorem je Jihočeský kraj, který na stavbu využívá evropských dotací. Město platí především budování chodníků, veřejného osvětlení a tras pro cyklisty.

Dálnice D3 z Prahy do Rakouska | Foto: ČTK

Martin Pokorný, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme