Bělá nad Radbuzou láká turisty na letní sraz nebo mistrovství v přespolním běhu

Do srdce Českého lesa přijedou letos stovky návštěvníků. Bělá nad Radbuzou totiž uspořádá hned dvě akce celorepublikového významu. Jejich cílem je zvýšit cestovní ruch i povědomí o městě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turisté na Modrém sloupu

Turisté na Modrém sloupu | Foto: Pavel Pechoušek

Obec už má s podobnými akcemi zkušenost. Před pěti lety pořádala zimní sraz turistů a letos v červnu přivítá letní setkání. Během čtyř dnů by mělo do města dorazit kolem tisíce turistů.

„Máme zjištěno, že ať už to byli rodiče nebo známí, vrací se k nám, protože tady byli na zimním srazu nebo jim o tom někdo řekl. Proto pořádáme ten letní,“ popisuje pozitivní ohlasy starosta Bělé Libor Picka (Starostové a nezávislí).

Druhou zásadní akcí pro letošní rok je Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které město uspořádá ve spojení s atletickým klubem Domažlice. Ani tato událost, která odstartuje 29. března v 11 hodin na místním hřišti, nebude ve městě poprvé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké akce chystají v Bělé nad Radbuzou, zjistil reportér Adam Vlček

„Ani v této akci nejsme nováčci a víme, co od toho máme očekávat. Město navštíví zhruba tisíc lidí, 400 závodníků a doprovod. Bude to akce většího významu a pořádáme ji právě pro větší propagaci,“ uvádí Picka.

Pro turisty, kteří do Bělé nad Radbuzou přijedou, připravilo město i dvě novinky. První z nich je naučná stezka vedoucí pod školou, která mapuje jak společenský, tak přírodopisný život v obci.

Druhým lákadlem bude nové vyhlídkové místo, které vznikne nad městem a nabídne pohled nejen na Bělou, ale i na další krásy Českého lesa. Rozhledna bude vysoká pět metrů.

„Je součástí celého komplexu výhleden, které se staví v rámci svazku obcí Domažlicko. Tato bude desátá. Máme připraven projekt na jejich virtuální propojení – na každé z nich se člověk dozví, jestli uvidí tu následující. Bude to zajímavý turistický program třeba na dva dny,“ prozrazuje starosta.

Rozhledna bude zastřešená a doplněná o altánek a lavičku.

Celé léto zde také funguje informační centrum, které slouží především cyklistům, kteří si místní lesy oblíbili. Klasikou jsou zde i cyklobusy, které rovněž podporují cestovní ruch a tím i místní ekonomiku.

Adam Vlček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme