Veslařka Knapková skončila v úvodním závodě Světového poháru čtvrtá

Česká skifařka Miroslava Knapková skončila v úvodním podniku Světového poháru v Sydney těsně pod stupni vítězů. Na čtvrtém místě dojel také dvojskif lehkých vah ve složení Monika Nováková, Markéta Pazderková.

Miroslava Knapková v cíli zlatého olympijského závodu

Miroslava Knapková v cíli zlatého olympijského závodu | Zdroj: ČTK

Po druhém místě v rozjížďce si Miroslava Knapková musela postup do boje o umístění vybojovat v opravné jízdě. V ní byla úspěšná, ale ve finále skončila na čtvrtém místě.

V souboji o medailové umístění ji těsně porazila Číňanka Tuan Ťing-li. Závod vyhrála Novozélanďanka Emma Twiggová před domácí favoritkou a úřadující mistryní světa Kim Crowovou.

Monika Nováková a Markéta Pazderková daly pro tuto sezonu dohromady nový dvojskif lehkých vah. Při svém úvodním vystoupení ve Světovém poháru skončily čtvrté. Vítězství slaví domácí veslařky Hannah Everyová-Hallová a Maia Simmondsová.

Další závod Světového poháru se uskuteční až ve druhé polovině června ve francouzském Aiguebelette. V červenci bude následovat finále ve švýcarském Lucernu.