Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu, skočila pod vlak

Zemřela česká zpěvačka Iveta Bartošová. Nedaleko svého domu v Praze-Uhříněvsi skočila pod vlak. Médiím to potvrdil její manžel Josef Rychtář.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvačka Iveta Bartošová spáchala sebevraždu (archivní foto z prosince 2010) | Foto: ČTK

Po závratné kariéře, kdy Iveta Bartošová získala tři Zlaté slavíky a nazpívala několik diskotékových megahitů, se v posledních letech stala tváří bulvárních médií. Lidé se dozvídali víc o jejím komplikovaném osobním životě než o jejích nových hudebních počinech.

Jedna z nejoblíbenějších zpěvaček české populární hudby 80. a 90. let byla trojnásobnou Zlatou slavicí z let 1986, 1990 a 1991. Její doménou byly romantické písně, ale i diskotékové melodie.

Výrazně na sebe upozornila v pěveckém duu s Petrem Sepéšim, po jeho tragické smrti se na několik měsíců odmlčela. Pak se na hudební scénu vrátila s kapelou Balet, z tohoto období pochází hit Hej pane diskžokej.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem pořadu Stalo se dnes na Radiožurnálu byl Jaroslav Špulák, hudební publicista z deníku Právo

„Já jsem vlastně nazkoušela celý koncert, hrála jsem dokonce i na klávesy, ale spíš jsem cítila, že potřebuji zpívat sólově, že jsem sólová zpěvačka. Tam jsem prakticky zpívala jen sbory a to pro mě bylo málo.“

Tak zdůvodňovala odchod z Baletu Iveta Bartošová v pořadu Českého rozhlasu. Natáčel se na jaře roku 2013. V něm mimo nových plánů vyjmenovávala také svá ocenění.

Jako zpěvačka zvítězila čtyřikrát v televizní anketě TýTý, ve Zlatém slavíku byla kromě tří prvenství třikrát druhá, stejné místo získala i v letech 1999 a 2000 v anketě Český slavík.

Bartošová natočila celkem přes 20 alb, poslední je z roku 2010 s názvem Děkuju vám, Andělové.

Iveta Bartošová
8. dubna 1966 – 29. dubna 2014
Natočila více než 20 alb, poslední v roce 2010.
V letech 1986, 1990 a 1991 vyhrála anketu Zlatý slavík.
V roce 1996 porodila svého jediného syna Artura. Otcem je hudebník Ladislav Štaidl.
Byla dvakrát vdaná, v roce 2008 se stala ženou Jiřího Pomejeho, o dva roky později se rozvedli.
V roce 2013 se vdala za podnikatele Josefa Rychtáře.

„Zlaté jsem měla tři, nějaké TýTý, já to mám doma všechno napsané. V té době jsem měla úžasný fanklub, který mi všechno dopsal do velkých knih, které jsou tlusté. Sepsali mi texty, svázali mi je. Mám všechno pohromadě napsáno, ale že bych si všechno pamatovala, to ne... Já jsem ráda, že si pamatuji texty.“

Na jaře roku 1987 začala Bartošová spolupracovat s orchestrem Ladislava Štaidla. Skladatel se na mnoho let stal jejím životním partnerem. V roce 1996 se jim narodil syn.

Koncem téhož roku zpěvačce vyšlo první sólové album I. B., za které dostala Zlatou desku. A následovala série dalších úspěchů. Statisíce prodaných alb - Blízko nás, Natur, Václavák - a téměř dvě desítky hitů.

Úspěch mělo i CD Ve jménu lásky z roku 1998 s hity Léto nebo Tři oříšky, které se dočkalo označení comeback století. Svůj hlas uplatnila Bartošová také v muzikálech.

Zpěvaččinu kariéru ale provázely časté skandály, několikrát ji musela přerušit a opět se obtížně vracet do světa showbyznysu. V roce 2007 absolvovala několikaměsíční ústavní léčbu ze závislosti na antidepresivech.

Zpěvačka Iveta Bartošová s manželem Josefem Rychtářem (listopad 2013) | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Český rozhlas, Michaela Vetešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme