Oštěpař Veselý skončil v Oslu třetí, dál vede Diamantovou ligu

I po mítinku atletické Diamantové ligy v Oslu vede český oštěpař Vítězslav Veselý pořadí ve své disciplíně. Na stadionu Bislett skončil třetí za Finem Pitkämäkim a Keňanem Yegem. V předprogramu zazářil Jakub Holuša, který vyhrál patnáctistovku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soutěž oštěpařů vyhrál v Oslu Tero Pitkämäki

Soutěž oštěpařů vyhrál v Oslu Tero Pitkämäki | Zdroj: Reuters

Jednatřicetiletý Čech vedl hodem dlouhým 83 metrů a 17 centimetrů až do třetí série. V té ho přehodil Keňan Yego a v další várce pokusů si výkonem 84,18 zajistil vítězství Tero Pitkämäki.

Během posledních pokusů se Veselý ještě zlepšil a na chvíli se vrátil na druhé místo za 83,55 metru, vzápětí ho ale Keňan opět přehodil a skončil o jediný centimetr za vítězným Finem.

Vítězslav Veselý ale stále drží první pozici v pořadí oštěpařů v Diamantové lize.

Závod na 1500 metrů vyhrál v předprogramu Jakub Holuša. Šestadvacetiletý běžec jako jediný překonal hranici tří minut a 36 sekund a časem 3:35,26 si vylepšil osobní rekord. Dělí ho tak už jen necelé 4 desetiny sekundy od českého rekordu.

Prášil i Kudlička skončili šestí

Koulař Ladislav Prášil se v průběhu své soutěže neustále zlepšoval. Posledním šestým pokusem o 14 centimetrů překonal 20 metrů, což mu stačilo na šesté místo. Vítězný Američan Joe Kovacs hodil přesně o metr více.

Klání skokanů o tyči vyhrál Francouz Renaud Lavillenie, který jako jediný překonal laťku ve výšce 577 centimetrů. Jan Kudlička skončila za 532 centimetrů na děleném šestém místě.

Sprinterka Kateřina Čechová doběhla na stometrové trati osmá časem 11,66.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme