Kadeřník Didi pečoval o Pelého, ten ho prý zval k sobě domů

Fotbalové zápasy často rozhodují detaily a škarohlídi by řekli, že jedním z velmi důležitých detailů je pro fotbalisty jejich účes. Největší brazilská hvězda Neymar v tomhle ohledu před dnešním úvodním duelem domácího mistrovství světa nic nenechala náhodě - kohoutí účes ve stylu kmene Mohawků má parádní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tomhle místě sedával Pelé už před půl stoletím | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V tomhle ohledu je Neymar už teď mnohem výraznější než slavný Pelé, se kterým ho v Brazílii často srovnávají a který prý přípravu vlasů před startem domácího šampionátu vyloženě zanedbal.

Tma se touhle dobou snáší v okolí Sao Paula bleskově a nastává asi o půl šesté. Malé pouliční holičství na rohu stadionu v přímořském městě Santos, kde Neymar i Pelé fotbalově vyrostli, už ale dávno svítí do dálky.

Přehrát

00:00 / 00:00

U Pelého kadeřníka v Santosu se zastavil Jan Kaliba

Svou živnost tady provozuje prošedivělý stařík Didi, už víc než půl století Pelého osobní holič a přítel. Dokonce tu má kromě podepsaných fotek a plakátů jako artefakt i pramínek vlasů trojnásobného mistra světa.

Zákazníci se, pravda, o jediné křesílko v jeho garážovém království neperou, a tak má Didi dost času na rozprávění s kolemjdoucími, ovšem když přijde řeč na Pelého, rázem se vás pokusí oholit, aniž by vytáhl břitvu. Za rozhovor si řekl o 140 realů, tedy o více než 1 000 korun.

Didi je pravý Brazilec a ještě navíc holič, takže i když odmítnete jeho profesní i informační služby, stejně to nevydrží a povídá.

Didi - stříhám Pelého, ale vezmu i vás.... | Foto: Jan Kaliba

Třeba o tom, jak Pelého tady vedle stadionu poprvé stříhal, když byl ještě dorostenec. I o tom, jak se u něj čas od času zastaví i teď, když je čestným prezidentem FC Santos, a den co den shlíží na Didiho krámek z obřího plakátu.

A když nemůže Pelé k Didimu, pozve ho prý k sobě domů do Guarujá, kam je to trajektem přes zátoku jen kousek. Pelého pokračovatele Didi do péče nevzal - Neymar prý chodí ke kadeřníkovi na druhém konci Santosu.

A vůbec - takové kreace, jaké si nechává vyrábět na hlavě současný idol mladých Brazilců, to by staromilský Didi ve svém salónu nesnesl a snad ani nesvedl a radši se dál věnuje svému přes padesát let věrnému zákazníkovi a svým způsobem i reklamnímu poutači.

Naposledy u něj prý byl Pelé v dubnu, nechal se zastřihnout. Pelé je každou chvíli v televizi a Didi mu doporučuje, aby zase znovu zaskočil.

Jan Kaliba, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme