Na úvod hokejové Ligy mistrů hrají tři české týmy před svými fanoušky

Začíná hokejová Liga mistrů a zapojí se do ní i šest českých týmů. Hned čtyři rozehrají svoje první letošní soutěžní utkání už dnes v 17 hodin – Třinec, Vítkovice, Sparta a Liberec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci třineckých Ocelářů

Fanoušci třineckých Ocelářů | Foto: Daniel Martínek

Hokejová liga mistrů už tu jednou byla, ale o její znovuobnovení tak úplně nejde. V sezoně 2008/2009 organizovala Ligu mistrů Mezinárodní hokejová federace, můžeme si také vybavit Evropský hokejový pohár z druhé poloviny minulého století.

Soutěž, která začíná dnes, je zase něco nového - oficiálně se jmenuje Champions Hockey League. I když jde o “nový projekt“ snaha je stále stejná - vytvořit evropskou klubovou soutěž.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová Liga mistrů chce v novém vydání bojovat o fanoušky

Celkem se v ní představí 44 týmů ze 12 evropských zemí. Českého fanouška bude zajímat šest týmů - Sparta, Pardubice, Liberec, Třinec, Vítkovice a Zlín.

Jinak jsou to týmy z hokejových zemí, jako jsou Švédsko nebo Finsko. Ale třeba i zástupce britského hokeje v podobě Nottinghamu Panthers.

Los úvodního kola, které je na programu dnes, svedl dohromady Třinec a Bern, Vítkovice s Ingolstadtem a Liberec s Kärpätem Oulu. Venku se z českých zástupců představí jen Sparta ve finském Kuopiu.

Zítra pak Pardubice nastoupí proti Linköpingu a mistrovský Zlín hraje v Berlíně s Eisbärenem.

Petr Král, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme