Chorvatsko 0:0 Brazílie

Jihočeský kraj chce žalovat ministerstvo životního prostředí a správu Šumavy

Radní jihočeského kraje chtějí žalovat ministerstvo životního prostředí a správu Šumavy. Nelíbí se jim, že kraj je opomíjen při rozhodování o záležitostech národního parku, například při loňském rozhodnutí o klidových zónách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šumava - Prášily | Foto: Helena Hilmerová | Zdroj: Český rozhlas

„Nerespektování regionu jako takového, nerespektování Jihočeského kraje jako instituce, která by se měla k regionálním záležitostem vyjadřovat. Toto nerespektování se odehrálo v loňském roce, kdy Správa Národního parku Šumava vydala nařízení o klidových zónách, které nebylo s námi jako regionem projednáno. Bylo projednáno pouze s obcemi, většina obcí dala k tomu nařízení souhlas, to je pravda, jsou ale i obce, které k tomu souhlas nedaly,“ vysvětluje hejtman Jiří Zimola.

Podle ředitele Správy národního parku Šumava Františka Krejčího žaloba nemá opodstatnění. Park prý postupuje v souladu se zákony. Klidové zóny s omezením vstupu správa vyhlásila kvůli ochraně zvířat.

„My jsme tím napravovali určitý stav ochrany přírody, který není v souladu se současnou situací. Je to zákonná pravomoc, která je svěřená příslušným správám chráněných území. I ten správní postup je přesně definován a nikde tam není definováno, že bychom měli přenechávat nějaké své kompetence kraji na území národního parku. My jsme pouze dodržely zákonný postup.“

Ivan Mls, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme