Některým sociálním službám v Pardubickém kraji hrozí nedostatek financí

Pardubický kraj letos dostane méně peněz na sociální péči, než požadoval. Namísto 370 milionů korun tak zřejmě získá jen 320 milionů. Kraji se přidělená částka nelíbí, podle něj může ohrozit hlavně služby sociální prevence, kterým co nevidět dojdou evropské peníze.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústav sociální péče pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích

Ústav sociální péče pro zrakově postižené v Brně-Chrlicích | Foto: Michal Záboj

Dotace ministerstva práce prý navíc nerespektuje navýšení DPH, zvýšení cen energií a nízké platy v této oblasti.

„Největší dopad asi bude do pobytových zařízení, což už se starostům měst a obcí Pardubického kraje avizovalo v loňském roce, kdy byl takový předpoklad, že to bohužel asi v letošním roce takto může dopadnout, ale snížení není takové, že by mělo být pro poskytovatele sociálních služeb likvidační. To určitě ne, ale rozhodně tady není prostor na nějaký rozvoj sociálních služeb,“ uvedl krajský radní pro sociální věci Pavel Šotola z Koalice pro Pardubický kraj.

Některým projektům skončí na konci ledna financování z fondů Evropské unie. Týká se to hlavně služeb sociální prvence, krizové pomoci nebo poradenství. Takzvané individuální projekty ale u dalších poběží i v tomto roce.

„Azylové domy a například domy na půli cesty na tom jsou možná o něco lépe oproti jiným službám a to z toho důvodu, že budou moci být v roce 2013 a 2014 financovány z Individuálního projektu Pardubického kraje II, což je pokračování takzvaného IP I. Nicméně finančních prostředků tam není tolik, kolik jich bylo právě v tom předchozím tříletém období,“ dodal Šotola.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme