Říčanské radnici se zatím nepodařilo omezit vjezd kamionů do města

Kamiony mohou od dálnice D1 přes Říčany jezdit i nadále. Po pondělním otevření jihozápadního obchvatu Prahy si tudy totiž začali jejich řidiči zkracovat cestu k dálnici D11. Ve středu odpoledne tam sice na žádost Středočeského kraje instalovali pracovníci Správy a údržby silnic Kutná Hora značky zakazující vjezd nákladním automobilům nad 12 tun, ale ty jsou zatím zakryté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamionová doprava | Foto: Tomáš Adamec

Středočeský kraj zažádal na umístění značek zákazu vjezdu nákladním vozidlům nad 12 tun pouze na jeden silniční správní úřad a to na říčanský, ale to je pouze polovina cesty. Na žádost na silniční správní úřad v Brandýse nad Labem zapomněl. Dnes se proto značky objevily pouze ze strany od dálnice D1 na hranice katastru města Říčany. A od dálnice D11 na hranice katastrálního úřadu Brandýse nad Labem značky nejsou.

Přehrát

00:00 / 00:00

kamiony.mp3

Pochybení svého úřadu přiznal náměstek středočeského hejtmana pro oblast dopravy Robin Povšík. Vedoucí oddělení dopravy Středočeského krajského úřadu Pavel Čihák vinu svaloval na jednotlivé ředitele správ údržby silnic.

Na silnici široké pouze pět metrů řešili spor řidiči dvou kamionů dokonce pěstmi.

Nově umístěné značky zůstanou zakryté do doby, než se za dva dny objeví značky ze strany Úval a Brandýsa nad Labem a zákaz kamionů bude zřejmě platit od příštího pondělí.

Policisté budou situaci na místě hlídat, budou řidiče kamionů upozorňovat a řešit vše domluvou a po třech dnech už pokutovat.

Středočeský kraj omezuje dopravu na této silnici z důvodu obav před krácením cesty nákladních vozidel z D1 na D11.

Pavel Pavlas, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme