Silničáři v Ostravě povolali posily, s přívaly sněhu pomohou i traktory

Republiku zasáhlo husté sněžení. Na severní Moravě a ve Slezsku má napadnout vůbec největší vrstva nového sněhu, podle odhadů až 15 centimetrů. V Ostravě už proto silničáři kontaktovali i soukromé řidiče, kteří pomáhají třeba s traktory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silničáři v akci | Foto: Miroslav Zimmer

Dispečer Ostravských komunikací Emil Helštýn má dnes rušnou směnu. Nejvíce vozů zatím vyslal na obvyklá kritická místa.

„V poslední době takové místo, kde zasahuje sněžení, je jako i dneska oblast Poruby. Taky bývá v okrajových částích Ostravy,“ upřesňuje Helštýn.

Pohyb řidičů sleduje pomocí GPS navigace a komunikuje s nimi mobilním telefonem. Aktuálně je proto může přesouvat tam, kde bude situace nejhorší.

Sněžení by mohlo prospět ovzduší

V Moravskoslezském kraji znovu přibývá i prachu v ovzduší. Podle údajů z měřicích stanic jsou koncentrace této škodliviny zhruba dvakrát až třikrát větší, než dovolují limity, a to téměř v celém regionu.

Nejhorší je situace v Třinci. Tamní stanice Kosmos hlásí, že v jednom metru krychlovém vzduchu je 150 mikrogramů prachu, tedy trojnásobek povolených hodnot. Podobná je situace ve Frýdku-Místku.

Ovzduší se zhoršuje od včerejška, podle meteorologů by ale husté sněžení mohlo rozptylové podmínky v regionu zlepšit.

Silvie Mikulcová, Martin Hromádka, Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme