V Krkonoších naplno odstartovala lyžařská sezona

Na českých horách naplno odstartovala lyžařská sezona. Většina středisek hlásí ideální lyžařské podmínky. V některých areálech jsou už upravené i běžecké okruhy. V Krkonoších si slunečného počasí a dostatku sněhu užívaly tisíce lidí. První lyžaři se vypravili i do upravených běžeckých stop.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři na Medvědíně v Krkonoších | Foto: Jan Rosenauer

Sezona začala ve všech hlavních krkonošských střediscích. Podmínky jsou ideální, říká František Vambera z areálu v Peci pod Sněžkou.

„Děla jedou na plné pecky, jak se říká, přírodního sněhu není moc, ale toho technického vyrábíme slušně, za těchto teplot.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Martina Pařízka z Krkonoš

Vleky se rozjely i v největším českém areálu ve Špindlerově Mlýně. Tam si první den sezony našlo cestu několik tisíc lidí.

„Parkoviště jsou plná, tak si troufám říct, že je tady pět tisíc návštěvníků,“ říká za ski areál Špindlerův Mlýn Jiří Beran.

První úrazy na sjezdovkách už museli ošetřovat členové Horské služby.

„První úraz bylo poranění kolene, to nebylo až tak závažné. Další úraz už byl horší, to byl otřes mozku,“ dodává zástupce náčelníka Horské služby Pavel Jirsa.

Martin Pařízek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme