V rámci soutěže 'Letní pecky, poznej všecky' můžete poznat Pardubický kraj

V Pardubickém kraji existují desítky míst, kde jste určitě ještě nebyli a přitom stojí za to se tam podívat. A když takových výletů uděláte pět za tři měsíce, můžete navíc v rámci soutěže Letní pecky, poznej všecky vyhrát třeba let historickým dvouplošníkem, ubytování v Tvrzi Orlice nebo projížďku kočárem v Hřebčíně Slatiňany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Nové hrady | Foto: Tomáš Klement

Pořídit si ale musíte vandrovní knížku. Můžete ji stáhnout z internetu nebo získat na 22 vandrovních místech, na kterých do ní také dostanete razítko.

Stačí jich sebrat pět, abyste se mohli zúčastnit slosování. Mezi vandrovní místa patří skanzen na Veselém kopci, zámek Nové Hrady, Africké muzeum Dr. Emila Holuba nebo rodný dům Bedřicha Smetany.

Společným jmenovatelem všech míst jsou tradice, jak potvrzuje Pavel Beneš z Východočeské destinační společnosti, která společně s Pardubickým krajem soutěž pořádá:

„Je tady perníková chaloupka – klasika, perník je pro Pardubický kraj tradiční záležitost. Dostihové závodiště – nemlich to samé. Zámek Pardubice – klasika, historie. Myslím si, že je z čeho vybírat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Nadi Kubínkové o soutěži pořádané Pardubickým krajem Letní pecky, poznej všecky

Pokud se budete chtít zúčastnit slosování, odešlete vandrovní knížku s razítky do 30. září na adresu Východočeské destinační společnosti.

„Doplňková soutěž se jmenuje Vyfoť kód a vyhraj tablet. Na každém z těch 22 míst by měla být vylepena samolepka s QR kódem. Soutěž je určena pro majitele chytrých telefonů. Není to nic složitého. Přijdete, vyfotíte a zodpovíte otázku. Pokud jich zodpovíte nejvíc, vyhrajete multimediální tablet,“ vysvětluje Pavel Beneš.

Krajský radní René Živný, který má na starosti turistický ruch, se rozhodl podpořit letní soutěž tím, že všechna místa objede na kole.

„Myslím si, že jsou to všechna krásná místa, co jsme letos vybrali. Navíc i já sám si potřebuju zasportovat, takže spojím příjemné s užitečným,“ říká Živný, který se nejvíce těší na zámek v Nových Hradech, kde ještě nebyl.

Naďa Kubínková, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme