Napoprvé gól nedal, ale má jich už 566. Lionel Messi před patnácti lety debutoval v Barceloně

Už 15 let je Lionel Messi nesmazatelným symbolem fotbalové Barcelony. Oficiálně debutoval 15 minutami v zápase proti Portu a už tehdy ho televizní komentátoři přirovnávali k Maradonovi.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lionel Messi | Foto: Reuters

Běžela 75. minuta přátelského zápasu mezi portugalským Portem a španělskou Barcelonou, když v dresu katalánského celku nastoupil na trávník teprve 16letý mladík Lionel Messi. Přestože se snažil, tak v zápase gól nedal.

Messi a spol. do Ameriky? Španělská nejvyšší soutěž se bude hrát i za oceánem

Číst článek

I tak si postupně získal místo v sestavě týmu, který tehdy táhly osobnosti jako Ronaldinho, Puyol nebo Kluivert.

„Myslím, že mou největší předností je touha se pořád zlepšovat a být ještě úspěšnější. Taky jsem svým největším kritikem,“ říkal před časem v rozhovoru pro ESPN Lionel Messi.

Chuť zlepšovat se drobný Argentinec během své dosavadní kariéry opravdu měl, stačí se podívat na výčet jeho klubových i individuálních trofejí. Za 15 let vyhrál s Barcelonou čtyřikrát Ligu mistrů, dvakrát mistrovství světa klubů a celkem pětkrát si po sezoně odnesl Zlatý míč pro nejlepšího hráče Evropy, resp. světa.

Statistiky má ještě obsáhlejší. Za 15 let odehrál v Barceloně 650 zápasů a stihl 566 gólů, přidal i 219 gólových přihrávek a je často označován za nejlepšího hráče všech dob.

Jen s národním týmem na velké vítězství dosud čeká. „Chci být mistrem světa. Ne abych stoupnul v očích ostatních nebo se stal nesmrtelným, jak se říká, ale abych dosáhl toho, po čem s reprezentací toužím a přidal titul na seznam svých úspěchů,“ vysvětloval.

Nejblíže svému snu byl Messi před čtyřmi lety na světovém šampionátu v Brazílii, kde Argentina padla až ve finále s Německem. Po dalším neúspěšném mistrovství světa si dal Messi letos v reprezentaci pauzu.

Pokud se hvězda Barcelony do národního týmu vrátí, tak může nadále snít o tom, jak v dresu Argentiny jednou zvedne nad hlavu pohár pro mistry světa. Tedy trofej, kterou na rozdíl od Messiho vyhrál Diego Maradona a k jehož jménu kdysi televizní komentátoři Messiho přirovnali.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme