Ostudná dohra finále MOL Cupu: fanoušci vběhli na hřiště a začali se prát, napadli i komentátory televize

Po závěrečném hvizdu ve finále poháru mezi fotbalisty Plzně a Sparty se na trávník dostali fanoušci obou klubů a museli proti nim zasahovat těžkooděnci. Na hřiště nejdříve vnikli příznivci Viktorie, kteří vyprovokovali fanoušky soupeře a někteří se i střetli. Pořadatelům tak museli přijít na pomoc policisté a zjednat pořádek, aby mohlo dojít k předání poháru.

Plzeň (Aktualizováno: 22:30 22. 5. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Plzně i Sparty vběhli po finále Mol Cupu na hrací plochu a začali se prát

Fanoušci Plzně i Sparty vběhli po finále Mol Cupu na hrací plochu a začali se prát | Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Český fotbal tak má další skandál. Po sobotním ligovém duelu v Mladé Boleslavi, kde si Sparta zajistila mistrovský titul, se Ligová fotbalová asociace (LFA) zabývá akcí těžkooděnců.

Ani nevím, jestli ty židle házeli po nás, říká redaktor České televize o bitce příznivců Plzně a Sparty

Číst článek

Zasáhli proti několika fanouškům hostů, kteří vběhli na trávník. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce v reakci na sobotní události svolat pracovní skupinu složenou z policie a zástupců všech fotbalových klubů, se kterou chce otevřít nastavení bezpečnostních opatření na stadionech.

Po středečním finále poháru, v němž Sparta porazila Plzeň 2:1, byl zásah policistů nezbytný. Na hrací plochu vnikli fanoušci obou týmů a došlo k několika bitkám.

Hrozila ještě větší vlna násilí. Výtržnosti narušily i vysílání České televize, na improvizované studio na ploše dopadly židle pro fotografy, kterých se zmocnili fanoušci.

„S ohledem na skutečnost, že se pořadatelské službě nepodařilo zabránit vstupu fanoušků obou týmů na hrací plochu, museli jsme s ohledem na obnovení veřejného pořádku, zmírnění eskalace a zabránění vzájemného napadání fanoušků obou týmů vstoupit na hrací plochu,“ řekla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. Několik osob, které na těžkooděnce útočily, bylo podle ní přímo na hrací ploše „omezeno na osobní svobodě“.

Mluvčí uvedla, že policisté zaznamenali několik případů použití pyrotechniky a vhození předmětů na hrací plochu. „Dění před utkáním, v jeho průběhu a po ukončení budeme vyhodnocovat, a to i z kamerových záznamů, abychom zjistili veškeré případy protiprávního jednání,“ uvedla Burešová.

Druhý skandál za týden

Dění po závěrečném hvizdu odsoudili zástupci obou klubů. „Co se stalo po zápase, úplně nevím, protože jsem byl v kabině. Jen jsem to slyšel z doslechu. Je to taková kaňka, to si nebudeme nic nalhávat. Nikdo asi nechtěl takový konec,“ řekl na tiskové konferenci plzeňský kapitán Lukáš Hejda.

‚Nenapadlo mě, že toho někdo zneužije.‘ Sparťanský kapitán Krejčí podepsal dres s antisemitským heslem

Číst článek

„Nechtěl bych to moc komentovat. Myslím, že to bylo zjevné, co se stalo. Myslím, že základem je, aby se cítili v bezpečí hráči i realizační týmy. A to dnes po závěrečném hvizdu nebylo, necítili jsme se bezpečně na hřišti,“ prohlásil dánský trenér Sparty Brian Priske.

Český fotbal má další skandál. Po sobotním ligovém duelu v Mladé Boleslavi, kde si Sparta po vítězství 5:0 zajistila mistrovský titul, se Ligová fotbalová asociace (LFA) zabývá akcí těžkooděnců. Zasáhli proti několika fanouškům hostů, kteří vběhli na trávník.

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) chce v reakci na sobotní události svolat pracovní skupinu složenou z policie a zástupců všech fotbalových klubů, se kterou chce otevřít nastavení bezpečnostních opatření na stadionech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme