Dvě minuty ‚báčka‘ a prohlášení. V Opočnu hráči protestovali proti Berbrovi, vyzvali i další kluby

Fotbalisté Opočna a Přepych před nedělním zápasem 6. kola 1. B třídy královéhradeckého kraje protestovali proti vedení Fotbalové asociace ČR (FAČR), hlavně proti místopředsedovi Romanu Berbrovi. Hráči obou mužstev si po úvodním hvizdu zhruba dvě minuty přihrávali ve středovém kruhu, zatímco hlasatel četl prohlášení obou klubů. Vyzval v něm k protestu další týmy, které s vedením FAČR nesouhlasí.

Opočno (Královéhradecko) (Aktualizováno: 14:36 17. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Vážení fotbaloví fanoušci, oba oddíly Spartak Opočno a SK Přepychy tímto tradičním báčkem dávají symbolicky najevo svou nespokojenost s dlouhodobým stavem českého fotbalu. Především s personálním obsazením na všech úrovních FAČR,“ uvedl ve videu na klubovém webu hlasatel.

Malík: Reakce Jihlavy po baráži mi přijde hysterická, opravdu zbytečná a zcela nekonstruktivní

Číst článek

„Od okresních přes krajské fotbalové svazy až po samotné vedení FAČR, v nichž působí bývalí rozhodčí, kteří svým konáním, loajalitou a poslušností vůči panu R. B. (Romanu Berbrovi) jsou spoluzodpovědní za atmosféru a systém nastavený v našem nejpopulárnějším sportu a k jeho zlepšení a progresu rozhodně nepřispívají,“ pokračoval hlasatel za potlesku některých fanoušků.

Oba kluby vyzvaly k protestu další. „Obě mužstva předávají štafetu ostatním týmům po celé ČR, které mají podobný názor a nestydí se za něj, aby ve svých příštích utkáních podobným způsobem podpořily tuto aktivitu pod heslem: Fotbal není FAČRu, fotbal je náš sport,“ dodal hlasatel. Po necelých dvou minutách už zápas klasicky začal a domácí zvítězili 5:2.

Bývalého sudího Berbra řada médií a fanoušků dlouhodobě kritizuje a považuje ho za faktického vládce českého fotbalu, který má údajně vliv například na komisi rozhodčích. Předseda asociace Martin Malík to opakovaně odmítl.

Fotbalová asociace o protestu ví. „Fotbalová asociace v tomto směru respektuje právo každého na vlastní názor s tím, že je potřeba si prioritně uvědomit, že všichni fotbaloví funkcionáři jsou voleni. Tudíž je tedy možná vhodnější než na hřišti projevit svůj názor a vůli právě při volbách napříč všemi patry fotbalové pyramidy a to ve prospěch takových činovníků, se kterými bude následně panovat spokojenost,“ řekl Radiožurnálu mluvčí FAČR Michal Jurman.

Mirko Vasić, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme