Slovácko doma opět ztratilo body

Fotbalisté 1. FC Slovácko nevyhráli doma ani na sedmý pokus. V 15. kole Gambrinus ligy sice nad Jabloncem vedli, ale nakonec ztratili dva body po remíze 1:1. V tabulce jim tak patří stále poslední místo. Domácího prostředí nevyužila ani Ostrava, která remizovala s Teplicemi také 1:1.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Pod vedením nového trenéra Malury si Slovácko připsalo druhou remízu. O plný bodový zisk připravila domácí fotbalisty nepozornost brankáře Drobisze, jehož překvapil střelou z třiceti metrů obránce Jindřišek.

Baník začal na Bazalech dobře, už po čtvrthodině se dostal do vedení zásluhou Rajtorala, který tak dal v posledních dvou zápasech tři góly. Teplice poté přidaly a ve 31. minutě byly odměněny vyrovnáním. V 31. minutě míč propadl ostravskou obranou a Fenin z hloubi pokutového území podél Rašky vyrovnal. V posledních dvaceti minutách zápas gradoval. Diváky nejprve rozpálil rozhodčí Kocián, který v 70. minutě neuznal Klimplovu trefu pro předchozí hraní rukou. Další vzruch přinesl náhradník Žůrek. Jeho rychlé nohy rozhýbaly zadní teplickou linii a i díky Žůrkovi se během dvou minut vyfauloval stoper Lukáš. Nejprve ho sudí napomenul za protesty, vzápětí teplický bek zkosil unikajícího Žůrka a musel do sprch. Domácí kouč Večeřa chtěl jednoznačně vyhrát. Krátkou přesilovku domácí odehráli v totální ofenzivě, se třemi klasickými hroty a jen třemi zadáky, ale konsolidovaná teplická obrana jim v podstatě nic nedovolila

1. FC Slovácko - FK Jablonec 97 1:1 (1:1)

Branky: 27. Ivana z pen. - 38. Jindřišek. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Kordula. ŽK: Racko, Němčický, Vozábal (všichni Slovácko). Diváci: 3556

Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Šimáček, Bernardi, Němčický - Racko (68. Mareš), Vozábal, Kúdela (68. Dragoun), Filipský (78. Róth) - Ivana, Zeher. Trenér: Malura

Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Jindřišek - Baranek (80. Petržela), Loučka, Klapka, Weber (64. Hloušek) - Lafata, Smíšek. Trenér: Rada

Baník Ostrava - Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 17. Rajtoral - 31. Fenin. Rozhodčí: Kocián - Chytil, Večeřa. ŽK: Besta, Metelka, Klimpl - Lukáš, Poštulka. ČK: 77. Lukáš. Diváci: 5247

Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, Besta, Čoupek (85. Slončík) - Rajtoral (63. Varadi), Bystroň, Lukeš, Metelka - Střihavka, Mičola (71. Žůrek). Trenér: Večeřa

Teplice: Poštulka - Valenta, Lukáš, Hunal, Klein - Doležal, Sabou, Dort, Jirsák (82. Štohanzl) - Fenin (88. Kroupa), Džeko (87. Szabo). Trenér: Mareček