Novaka Djokoviće kritizují v rodném Srbsku, na mistrovství světa totiž fandí chorvatským fotbalistům

Chorvatský záložník Ivan Rakitić se zastal srbského tenisty Novaka Djokoviće, jenž se stal u části svých krajanů terčem kritiky za to, že na mistrovství světa fandí fotbalistům Chorvatska. Mezi oběma národy jsou z dob válečného konfliktu v 90. letech minulého století stále otevřené rány.

Moskva, Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Djoković podpořil chorvatské fotbalisty už před šampionátem a po vyřazení Srbska v základní skupině turnaje uvedl, že Chorvatům přeje zlato. Zřejmě nejslavnější srbský sportovec tím rozdmýchal velké vášně mezi svými fanoušky, ale i politiky.

Je to banda kluků, která chce něco dokázat, říká Straka o chorvatských finalistech mistrovství světa

Číst článek

Před čtvrtfinále například hodně Srbů včetně prezidenta Aleksandara Vučiće fandilo Rusku, a ne svému chorvatskému sousedovi. Poslanec vládní Srbské pokrokové strany Vladimir Djukanović dokonce Djokoviće za jeho postoj nepřímo označil za „idiota“.

„Fandit Chorvatsku můžou jen idioti, psychopati a nemocní lidé, kteří by měli být zavřeni v blázinci,“ uvedl Djukanović.

„Djoković je národní hrdina a díky mu za to. Ale fandit Chorvatsku? Za to by se měl stydět. Podporuje ho spousta Srbů z Krajiny (chorvatského regionu, kde měli Srbové dříve většinu) a on fandí zemi, která je vyhnala,“ připomněl poslanec jedno z bolavých míst srbsko-chorvatských vztahů.

Chorvaté si nicméně dvanáctinásobného grandslamového šampiona váží. „Klobouk dolů před ním. V první řadě jsme lidé a musíme se snažit nechat minulost za sebou,“ uvedl hvězdný Rakitić, jenž Djokovićovi na oplátku popřál hodně štěstí ve Wimbledonu.

„Byl bych rád, kdyby se dostal do nedělního finále. Pak bychom mohli mít oba v jeden den velký zápas,“ dodal záložník Barcelony s vyhlídkou vlastního boje o titul mistra světa proti Francii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme