Tenista Pavlásek s Beharem skončili v Astaně v semifinále. Finále dvouher si zahraje Američan Korda

Český tenista Adam Pavlásek s uruguayským spoluhráčem Arielem Beharem si nezahrají v Astaně o titul ve čtyřhře. Do prvního společného finále na okruhu ATP je nepustil druhý nasazený deblový pár Nathaniel Lammons, Jackson Withrow. Američané semifinálovou bitvu vyhráli 6:3, 2:6 a 10:4. Finále dvouher si zahraje Sebastian Korda s Francouzem Adrianem Mannarinem.

Astana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Pavlásek, český tenista

Tenista Adam Pavlásek a Ariel Behar se neprobojovali do finále v Astaně | Foto: Pablo Morano | Zdroj: Reuters

Pavlásek usiloval na halovém turnaji v metropoli Kazachstánu o první deblové finále, Behar už má tři tituly. Uruguayec všechny trofeje získal s Gonzalem Escobarem z Ekvádoru.

Los určil českým tenistům listopadového soupeře pro Davis Cup, utkají se s Austrálií

Ve finále dvouhry se v úterý utkají třiadvacetiletý Američan Korda a o dvanáct let starší Mannarino.

Syn někdejší české hvězdy Petra Kordy vyřadil v semifinálové bitvě se třemi tie-breaky a 34 esy (18-16) Srba Hamada Medjedoviče, na kterém ve čtvrtfinále ztroskotal Jiří Lehečka.

Mannarino porazil ve dvou setech Sebastiana Ofnera z Rakouska a v Astaně dosud ztratil jedinou sadu.

Turnajová pětka Korda zabojuje o první letošní titul, jedinou trofej dosud získal předloni v Parmě. Šestý nasazený Mannarino triumfoval v kariéře třikrát včetně červencového turnaje v Newportu.

Utkají se spolu poprvé, v žebříčku je na tom aktuálně Korda na 28. místě o šest pozic lépe.