Jestli někdo sází, ať ho zavřou, říká k fotbalové korupční kauze Hašek

Policie má v posledních letech hodně práce s českým fotbalovým prostředím. Dvě kauzy s údajným uplácením a ovlivňováním zápasů ještě nejsou definitivně u konce a objevila se další aféra. Hráči napříč soutěžemi měli sázet na vlastní zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Hašek | Foto: Tomáš Adamec

Desítky zatčených fotbalistů, zatím ale žádná konkrétní jména. Policie vydala pouze prohlášení, že věc vyšetřuje, víc nechce a asi ani nemůže akci komentovat.

Určitě ale byla v Teplicích, jak potvrdil ředitel severočeského klubu František Hrdlička, který ale nevěděl, o jaké hráče šlo a jestli byli z prvoligového kádru.

Policie obvinila kvůli možnému ovlivňování zápasů 12 fotbalistů

Číst článek

„Zaplaťpánbůh, že se na to konečně někdo podíval a pustil se do toho – bez ohledu na to, jestli tam je nějaký hráč od nás, nebo není. Ale to asi není problém jen Česka, spíš celého fotbalu a sportu obecně,“ nedělá si František Hrdlička žádné iluze.

Přehrát

00:00 / 00:00

Český fotbal se musí vypořádávat s další korupční kauzou, policie pozatýkala několik hráčů

Nová aféra ale znovu naruší důvěru v český fotbal, která už tak není nijak velká.

„Je pravda, že negativních kauz bylo ve fotbale v poslední době víc, než je potřeba. Trošku vidím problém v tom, že se v podstatě nic nevyřešilo – jak se říká, když není kocour, myši mají pré. Když se nic nevyřešilo, všichni si to můžou dovolit znovu, nebojí se toho,“ říká mistr Evropy z roku 1976 Antonín Panenka.

Pokud se hráčům sázení prokáže, s jejich fotbalovou kariérou může být konec, navíc jim hrozí tresty i od civilního soudu.

„Jestliže někdo sází na svoje výsledky, ať se to ukáže, ať je jmenují, udělají si ostudu, a klidně ať je pozavírají,“ prohlásil rezolutně bývalý reprezentant a také šéf českého fotbalu Ivan Hašek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme