Pelta chce vyplatit Kapra s Vejsadou a vyřešit tím kauzu tří Bohemians

Předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta má konkrétní představu, jak vyřešit jeden z největších problémů české kopané. Tím je od roku 2005 schizma klubů s názvem Bohemians. Existují tři, nárokují si název, logo i peníze s kauzou spojené a hlavně - vzájemné vztahy jsou tak vyhrocené, že se tenhle spor zdál být neřešitelným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda ČSTV Miroslav Pelta | Foto: Radim Beznoska

Podle deníku Insider, který informaci o Peltově nápadu přinesl, se ale možná rozuzlení blíží. Za vším hledej, v tomhle případě nikoliv ženu, ale peníze. Je to spor v, ve kterém jde do značné míry o peníze.

A ty předseda Pelta chce dvěma ze tří stran nabídnout. Na oplátku chce, aby se vzdali jména Bohemians a loga s Klokanem. To by mělo náležet pouze současným Boheminas 1905, kteří vznikli na základě sbírky fanoušků a hrají ve vršovickém Ďolíčku. K těm se hlásí i nejvíce lidí i osobností z historie, jakým je například Antonín Panenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kauza tří fotbalových týmů pod názvem Boheminas by se podle Pelty mohla chýlit ke konci

Pelta by chtěl dát 20 milionů korun střížkovským Bohemians Praha, kteří také hrají druhou ligu a značku si zaregistrovali jako první v roce 2005, poté co původní Bohemians šli do konkurzu. Ještě je tu právě FC Bohemians Praha, kteří si prostřednictvím Michala Vejsady nárokují peníze.

Problémem je, že základní nabídka Miroslava Pelty Střížkovu se značně rozchází s představou Karla Kapra, který mimo jiné vede s FAČR řízení za náhradu škody ve výši 51 milionů korun.

Od Vejsadovi Bohemky v konkurzu by chtěl šéf českého fotbalu odkoupit akcie, buď přímo, nebo přes subjekt, založený pouze k tomuto účelu. Tím by se vyřešila otázka konkurzní podstaty, ve které jde o velké peníze třeba za přestupy Jana Morávka do Schalke nebo Václava Kadlece do Sparty.

Předseda Fotbalové asociace Pelta se necelý půlrok před koncem svého funkčního období pouští do řešení tak komplikovaného případu, možná právě z důvodu končícího mandátu. Miroslav Pelta by si ho rád prodloužil, k tomu ale potřebuje kladné hodnocení svého působení.

Pelta chce být aspoň nakonec úspěšný

Pelta nastoupil do funkce po nenadálém odchodu Ivana Haška v roce 2011 a vyřešení kauzy tří Bohemians si stanovil jako jeden z hlavních úkolů. Na konci loňského roku se třeba nechal majitel Jablonce slyšet, že pociťuje dost nedostatků za svého působení ve funkci předsedy FAČR.

„Já jsem předseda, který chce být úspěšný. Za mého působení se rozjelo podezření na korupční aféru. Můj poradce pro Moravu místo zproštění viny dostal trest. Bohemky jsem dodnes nedořešil a už jsem z toho unavený. Místo aby problémy ubývaly, tak přibývají.“

Miroslav Pelta by teď chtěl na poslední chvíli jeden z největších problémů odstranit a splnit svůj inaugurační slib. Má na to čas do 8. června, kdy se koná volební valná hromada Fotbalové asociace České republiky. Právě tam bude zvolen nový předseda.

Jan Kaliba, Jakub Kanta, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme