Bostonský útočník Krejčí zazářil v utkání play-off NHL proti Philadelphii

Útočník Bostonu David Krejčí byl hlavní postavou svého týmu v zápase 2. kola play-off NHL ve Philadelphii. Český hokejista zaznamenal čtyři body za dvě branky a stejný počet přihrávek, a výrazně tak pomohl Bruins k výhře 7:3 a k vedení v sérii 1:0. Zvítězil také Nashville, který porazil Vancouver na jeho ledě 2:1 v prodloužení a srovnal celkový stav na zápasy na 1:1.

David Krejčí (uprostřed, čelem) oslavuje jednu ze svých branek v utkání proti Philadelphii. Gratuluje mu i Tomáš Kaberle (vpravo) | Zdroj: Reuters

Krejčí si rozložil svůj bodový příspěvek v utkání do všech třetin. Už ve druhé minutě poslal Boston do vedení 1:0, na konci úvodní části asistoval u branky Hortona, ve 36. minutě potom vstřelil, jak se později ukázalo, vítězný gól na 4:1 a nakonec ještě v závěru zápasu přihrál na přesný zásah Campbellovi. V součtu s dalšími brankami zvítězili Bruins ve Philadelphii celkem 7:3.

Srovnat krok v sérii s Vancouverem na 1:1 se podařilo Nashvillu. Predators sice prohrávali až do 59. minuty na ledě soupeře 0:1, poté ale po asistenci Martina Erata vyrovnal Suter a ve 35. minutě prodloužení rozhodl o vítězství svého týmu Halischuk.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Philadelphia - Boston 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
Branky: 12. Briere, 38. Van Riemsdyk, 54. M. Richards - 2. a 36. Krejčí, 38. a 55. Marchand, 20. Horton (Krejčí), 23. Recchi, 58. Campbell (Krejčí). Střely na branku: 34:33. Diváci: 19.641.

Západní konference - 2. zápas:

Vancouver - Nashville 1:2 v druhém prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 23. Burrows - 59. Suter (Erat), 95. Halischuk. Střely na branku: 33:46. Diváci: 18.860. Stav série: 1:1.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít