Musím být chytřejší, ví Jakub Voráček. Problém mu dělá velké kluziště

Jakub Voráček za sebou má životní sezonu v NHL, kde skončil pátý v kanadském bodování. S Philadelphií ale do play off nepostoupil a ve sbírání bodů tak pokračuje v dresu české reprezentace. V prvním útoku mu k tomu pomáhají Vladimír Sobotka a Martin Erat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček odehrál oba zápasy proti Finsku v prvním útoku | Zdroj: ČTK

„Ještě si musíme vyřešit nějaké věci v obranném pásmu. Občas se stane, že jsme trošku za hráčem. Po prvních deseti minutách jsme měli hodně šancí, hodně jsme stříleli, to jsou pozitiva,“ vrátil se Jakub Voráček k poslednímu přípravnému zápasu s Finskem, který rozhodl v nájezdech.

Ve dvojutkání proti Suomi dali Češi 7 branek, Voráček byl u pěti a potvrzuje pozici nejproduktivnějšího Čecha sezony napříč všemi soutěžemi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pocity Jakuba Voráčka po prvních zápasech v reprezentaci zjistil reportér ČRo František Kuna

Dva odehrané přípravné zápasy se mu líbily. „Kluci hrají výborně oslabení. Sice jsme dostali gól, ale to bylo z pásma. Saša (Alexander Salák, pozn. red.) v bráně zase super, takže si myslím, že můžeme být spokojení,“ pokračuje v hodnocení útočník Philadelphie.

Spokojení byli jistě i fanoušci na tribunách, když viděli na ledě první útok. S Vladimírem Sobotkou a Martinem Eratem Voráček často motal hlavu soupeřům a zdá se, že ve stejném složení by tohle trio mohlo nastoupit do úvodního zápasu příští pátek proti Švédům.

První formace tak má skoro týden na to, aby doladila drobnosti. „Nejslabší stránka je obranné pásmo. Ale myslím, že ještě dvacet třicet procent v sobě mám,“ říká Jakub Voráček.

Kromě dohody s kolegy v útoku musí mít stále na mysli, že už se nehraje na malém kluzišti, ale na ledě evropských rozměrů.

„Jsem zvyklý zabrzdit, ale teď když zabrzdím, tak jsem úplně za hrou. Musím si navyknout a být chytřejším. Nepouštět se tolik do částí kluziště, kde jsem bez puku. Doufám, že tyhle dva zápasy mi pomohly,“ věří.

Pomoci při aklimatizaci může také volný víkend, který reprezentanti mají před pondělním srazem v pražské hale pro MS. Pak už si jen zvyknout na led v hale a užít si hokejový svátek. „Hlavně hrát super hokej a udělat placku,“ plánuje Jakub Voráček.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme