Formalita? Ne, tentokrát los finále Davis Cupu mnohé napoví

Losování pořadí zápasů před finále Davis Cupu bývá často jen slavnostní formalita, ale tentokrát může hodně napovědět. Čeští i srbští tenisté mohou už samotnou nominací krátce po 13. hodině prozradit, jaké mají pro finále nachystané varianty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek přehrál Juana Mónaka jednoznačně, podal skvělý výkon | Foto: Česká sportovní/Pavel Lebeda

Proti Novaku Djokovićovi nastoupí buď Lukáš Rosol, nebo Radek Štěpánek. V obou případech je to takřka jistý bod pro domácí Srby, a proto by bylo zřejmě taktičtější, aby hrál Rosol. Radka Štěpánka totiž čeká velmi důležitá sobotní čtyřhra, ale to je podle něj samotného důvod, proč by měl nastoupit i v pátek.

"Vždycky je lepší, když je člověk rozkoukaný a rozehraný a jde na kurt rozehřátý. Když je sžitý s podmínkami, je to pro něj o to snazší," tvrdí Radek Štěpánek, přestože by ho po dvou vyčerpávajících dnech opět mohl čekat rozhodující pátý zápas.

Kdo post druhého hráče obsadí na srbské straně, to je stále záhadou. Janko Tipsarević, který posledně dělal českým tenistům velké problémy, se ve svých tmavých brýlích na kurtu zatím neobjevil.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými tenisty mluvil v Bělehradě Martin Charvát

Byl zraněný a na poslední turnaje sezony nejel, prý aby se dokázal co nejlépe připravit právě na finále.

"Mě by osobně určitě potěšilo, kdyby v nominaci nebyl. Tipsarević je totiž vynikající hráč a měl by ohromnou podporu publika. Jestliže netrénuje tady v hale, tak nevidím důvod, proč by trénoval někde jinde," uvažuje dočasný kapitán Vladimír Šafařík a stejně jako vy dostane odpověď po 13. hodině.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme