Hlavní zbraní českého fedcupového týmu bude ve finále Kvitová

Český tenis prožívá - především díky Petře Kvitové - jedno z nejúspěšnějších období. To by mohlo být korunováno o nadcházejícím víkendu v Moskvě. V Rusku se český fedcupový tým vedený trenérem Petrem Pálou utká s domácím výběrem o nejcennější týmovou trofej. A na koho se bude spoléhat nejvíce? Samozřejmě na druhou hráčku světa Petru Kvitovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nominační TK k finále Fed Cupu, kapitán týmu Petr Pála. | Foto: Filip Jandourek

Český tým je po istanbulském úspěchu Petry Kvitové nabit sebevědomím a věří, že s její pomocí získá vysněnou trofej. Podle trenéra Pály bude právě výkon jednadvacetileté tenistky ten rozhodující.

„Může být jazýčkem na vahách, v hale letos neprohrála ani jeden zápas. Ale hraje proti velice silným soupeřkám a nebude to určitě jednoduché, protože soupeřky jsou těžší, než letos ve Fed Cupu byly. Ale má samozřejmě na to vyhrát obě dvouhry,“ uvedl Pála.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlavní zbraní českého fedcupového týmu bude ve finále Kvitová

Samozřejmě všechno nebude jen na bedrech Petry Kvitové. V týmu jsou ještě deblistka Květa Peschkeová a dvě Lucie - Hradecká a Šafářová. Poslední jmenovaná je v týmu dvojkou a i od ní očekává, že silné Rusky hodně potrápí. Síly na to našetřené prý má.

Zato Petra Kvitová má v poslední době hodně nabitý program, takže by mohla být o víkendu trochu více unavená než ostatní. Na což samozřejmě budou soupeřky spoléhat. Spoluhráčky se toho ale neobávají.

„Myslím, že žádné zranění nemá. Je dostatek času si odpočinout a znova se přizpůsobit novému povrchu. Takže snad bude v pořádku a připravená,“ prohlásila Lucie Šafářová. S formou Petry Kvitové bude celý fedcupový tým ve větší pohodě. Rozhodně se ale nesmí zapomínat na to, že jsou Rusky obrovsky silné.

„Mají velmi široký kádr. A velice solidní, hrají dobře. Teď akorát spadla Věra Zvonarevová na nějaké šesté sedmé místo, ale dlouhodobě byla třetí. Pavljučenková patnáctá, do dvacítky mají Kuzněcovovou – dvojnásobnou grandslamovou vítězku,“ konstatoval Pála.

Český kapitán navíc uvedl. „Hrají páté finále za posledních sedm let, takže zkušenost je na jejich straně. Ale já věřím, že se s tím dokážeme poprat.“ Utkání mezi Ruskem a Českem se hraje o nadcházejícím víkendu v Moskvě. Radiožurnál u fedcupového finále nebude chybět.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme