Kompletní přípravu na Soči bych měl stihnout, slibuje skikrosař Kraus

Skikrosaře Tomáše Krause museli po pádu ve čtvrtfinále mistrovství světa v norském Vossu odvézt z trati na kanadských saních. Devětatřicetiletý závodník ošklivě upadl a lékaři pak konstatovali, že má praskliny na pánvi. Na operaci ale zatím nemusel a zdá se, že den po pádu mu ani žádný zákrok nehrozí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skikrosař Tomáš Kraus po vítězství ve Špindlerově mlýně (ilustrační foto) | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Musím říct, že proti stavu, v jakém jsem byl včera večer, se už mám velmi dobře. Včera jsem měl velké bolesti, přes noci to ale kupodivu povolilo a dnes jsem se už cítil dobře,“ pochvaluje si z nemocnice český skikrosař a vzpomíná na osudnou chvíli.

„Odstartoval jsem velmi dobře, na startovní rovince mě Filip Fišer, který startoval vedle mě, trochu předjel, pokračoval jsem pak v trati jako druhý. Přišlo k tomu nejtěžšímu místu, kde vypadlo i dost lidí v kvalifikaci, tam se pode mě natlačil americký závodník, který mě povytočil ven a na hraně skoku už jsem byl ve špatné poloze,“ popisuje Tomáš Kraus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se skikrosařem Tomášem Krausem mluvila ve Večerním Radiožurnálu Zuzana Burešová

Letěl rovnou na záda a na bok, navíc spadl z docela velké výšky a na poměrně tvrdý sníh. Sám Kraus označuje tuhle nehodu za jednu z nejhorších, jaké se mu staly. Vyhlídky jsou ale lepší, než jaké byly na začátku – taková zranění se totiž normálně léčí dost dlouho.

„Doktorka mi ale potvrdila, že u mě to nevypadá, že by to bylo nadlouho. Do šesti týdnů bych se mohl dostat do formy natolik, abych mohl začít trénovat na příští sezonu. Měl bych stihnout kompletní přípravu na olympiádu v Soči, ale nechci to předbíhat, je potřeba, aby vše dopadlo dobře, abych rehabilitaci provedl správně a vše zafungovalo,“ přeje si Tomáš Kraus.

Tereza Jelínková, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme