Litvínov zdolal Kometu ve třetí třetině. Třinec porazil Olomouc

Litvínov zdolal Kometu ve třetí třetině a za vítězství 5:3 si připsal tři body do tabulky, kde se posunul na pátou pozici právě místo Brna. Vítěznou branku si připsal Martin Hanzl. Hokejisté Třince si mohli dojít k poklidnému vítězství, když téměř dvanáct minut před koncem třetí třetiny vedli 3:0. Jenže olomoučtí hráči ještě Třinec potrápili a snížili náskok na rozdíl jednoho gólu a prohráli 2:3.

Marcel Haščák v souboji s Jakubem Černým (vpravo)

Marcel Haščák v souboji s Jakubem Černým (vpravo) | Foto: Libor Zavoral | Zdroj: ČTK

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:3 (0:2, 2:1, 3:0)

Kometa se dostala do vedení 2:0 v první třetině, kdy Marek Kvapil využil přesilovku a Martin Nečas navyšoval třináct sekund před odchodem do šatny. Početní výhodu využil i Karel Pilař na druhé straně a snížil na rozdíl jednoho gólu, ale pouze na chvíli. Dvoubrankové vedení vrátil Kometě Radim Zohorna.

Litvínov se ale dostal před přestávkou opět na dostřel, kdy se prosadil Rostislav Martynek. Třetí třetina ale patřila domácím hráčům, kdy nejprve srovnal na 3:3 Jakub Černý, kterému nechali obránci dostatek prostoru. Poprvé dostal Litvínov do vedení Martin Hanzl, který vstřelil třetí gól v posledních třech zápasech. A jeho branka na 4:3 byla vítězná. Výhru ještě zpečetil Karel Pilař do prázdné brány.

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Třinec, který figuruje na druhém místě tabulky, dostal do vedení Bohumil Jank, který ve třinácté minutě vyvezl puk od vlastní brány a z dálky propálil brankáře, přestože mu nikdo neclonil. Domácí mohli jít ještě před koncem první části do vedení, ale brankář Martin Falter nejprve vychytal Coryho Kanea i dorážky Zbyňka Irgla a Martina Adamského.

Ve druhé třetině se prosadili opět jen domácí. Ve velkém zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Kamil Kreps, který se dostal k vyraženému puku jako první a navýšil na dvoubrankové vedení. Třetí gól přidal Zbyněk Irgl. Už to vypadalo, že si Třinec dojde lehce pro vítězství, ale Olomouc se gólově přeci jen vzpamatovala.

Ve 49. minutě snížil Miroslav Holec, který unikl obráncům díky přihrávce přes celé hřiště. Čtyři a půl minuty před koncem třetí dvacetiminutovky dostal Olomouc na dostřel Jakub Galvas, ale Oceláře už nedohnala.

Plzeň - Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Přímý souboj o deváté místo v tabulce zvládli lépe mladoboleslavští Bruslaři, když těsně porazili Plzeň 2:1. Mladá Boleslav se dostala do vedení ve vlastním oslabení, kdy se prosadil Tomáš Hyka. Vítěznou branku zaznamenal Tomáš Urban ve druhé minutě třetí třetiny. Plzeňský Petr Kadlec v závěru už jen snížil na 1:2.

Sparta - Hradec Králové 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Souboj o třetí příčku vyhrál Hradec, který si poradil se Spartou 5:2. Skóre otevřel hostující Hradec v osmé minutě. Pavlík se dostal s kotoučem až před brankáře Tomáše Pöpperleho, který vyrazil, ale na dorážku Lukáše Nedvídka nestačil. Jenže Sparta za necelou minutu srovnala, kdy Petr Vrána propálil Patrika Rybára v přesilovce.

Ve třinácté minutě pražští hokejisté navýšili, a to v početní nevýhodě, kdy si Lukáš Klimek najel před bránu, ale to bylo ze strany Pražanů vše. Ve druhé třetině srovnal na 2:2 Tomáš Knotek. A třetí třetina už patřila jen Hradci, který se dostal do vedení zásluhou Bedřicha Köhlera. Následně využil přesilovou hru v šesté minutě Tomáš Knotek, který tak zaznamenal druhý gól v utkání. Hosté potvrdili vítězství gólem Richarda Jarůška do prázdné brány v osmnácté minutě a vyhráli 5:2.

46. kolo hokejové extraligy:
Branky a nahrávky: 15. Jank (Dravecký, Roth), 34. Kreps (Krajíček, Rákos), 37. Irgl (Adamský, M. Doudera) - 49. Holec (Vyrůbalík, Škůrek), 56. J. Galvas (Holec). Rozhodčí: Hejduk, Polák - Tošenovjan, Zika. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4276.

Branky a nahrávky: 27. K. Pilař (Sörvik), 39. Martynek, 49. J. Černý (R. Hanzl, Pavlík), 54. M. Hanzl (R. Hanzl), 60. K. Pilař (Gerhát, M. Hořava) - 3. M. Kvapil (M. Erat, O. Němec), 20. Nečas (H. Zohorna), 35. R. Zohorna (Vondráček, Dočekal). Rozhodčí: Hribik, Bulanov (Rus.) - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení 4:5. Využití 1:1. Diváci: 4135.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. Kadlec (D. Kubalík, Preisinger) - 13. Hyka, 42. Urban (M. Látal, Hrdinka). Rozhodčí: Šír, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:7, navíc Orsava (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4430.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. Flek (D. Kindl), 11. Gríger (Mullane, Tomáš Dvořák), 53. V. Tomeček (Mullane) - 15. Balán (Szturc), 24. Klok (Tybor, D. Květoň), 37. Szturc, 38. D. Květoň (O. Roman, Klok), 43. Szturc. Rozhodčí: Hradil, M. Petružálek - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2166.

HC Dynamo Pardubice - Piráti Chomutov 4:7 (1:2, 3:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora (Rolinek, Ščotka), 21. Rolinek (Trončinský, Špirko), 25. Bárta (Chaloupka), 29. P. Sýkora (Trončinský) - 10. Poletín, 17. Huml (Vondrka), 25. Skokan (V. Růžička ml., Valach), 29. Huml, 33. Valach (Vondrka, Flemming), 37. Kämpf (Poletín), 53. J. Mrázek (Huml, Rutta). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Polonyi, Flegl. Vyloučení: 5:7, navíc Tomášek 10 min. - Flemming 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 6181.

HC Sparta Praha - Mountfield Hradec Králové 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 9. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík), 13. Klimek (Kalina, Buchtele) - 8. Nedvídek (R. Pavlík, Gregorc), 40. T. Knotek (Jaroslav Bednář), 43. Pláněk (Nedvídek, R. Pavlík), 46. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 58. Jarůšek. Rozhodčí: Bejček, Hodek - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 7990.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít