V Liberci jsou tratě připravené, závody SP ohroženy nejsou

O nadcházejícím víkendu přivítá areál ve Vesci u Liberce světovou elitu běžeckého lyžování. Kajot Ski Sprint je jediný závod Světového poháru, který se letos pojede v České republice. Organizátoři podniku zvládli veškeré přípravy perfektně, ale s čím se bohužel nedá nic dělat je počasí, které v zimě občas komplikuje vytvoření perfektní trati.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zima začala skvěle, ještě před dvěma měsíci bylo na trati pod Ještědem přes metr přírodního sněhu. Jenže, posledních pár dní sužuje Českou republiku déšť a vysoké teploty. Což jsou dva hlavní důvody, proč mají organizátoři závodu vrásky na čele.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Liberci jsou tratě připravené, závody SP ohroženy nejsou

"Počasí je samozřejmě pro lyžování naprosto příšerný. Zítra i pozítří má pršet, dokonce má pršet docela dost. Nicméně, my jsme se snažili připravit i na tuhle eventualitu a celá trať je vysněžená. Byť byla krásná zima, tak přesto jsme ji vysněžili technickým sněhem. Jsme přesvědčení, že vydrží, že bude dobrá a odjedou se tam dobré závody," doufá šéf organizačního výboru závodu Oto Linhart. Díky moderním technologiím se vše daří podchytit a v žádném případě si nikdo nepřipouští, že by třeba akce měla být zrušena a to i kdyby bylo opravdu nejhůře.

"Vůbec si nepřipouštíme, že by se to rušilo. Povolali jsme do Vesce ty nejlepší lidi, který rozumí sněhu a úpravě tratí. Jsou tam lidi z Nového Města, z Liberce a jsou to skutečně mistři svého oboru. Znovu říkám, všichni mě ubezpečují, že trať bude, že se to odjede a dva dny deště s tím nic neudělají." Mužská trať měří celkem šestnáct set metrů a ta ženská o tři sta méně. Klidně se ale může stát, že obě kategorie se pojedou na stejnou vzdálenost, ale to se prý stane pouze v případě, že se počasí zblázní.

"Samozřejmě máme šestnáctistovku takhle vysněženou. Kdyby bylo úplně nejhůř, tak bychom z toho udělali katastrofickou variantu, že bychom udělali třináctistovku, aby se závod mohl odjet. Ale pevně všichni věříme, že se odjede šestnáctka, jak je naplánováno." Ze slov Oty Linharta tedy vyplývá, že diváci a fanoušci klasického lyžování nepřijdou o možnost shlédnout ve dvou dnech nejlepší světové běžce.

Bohužel se na startu neobjeví dva čeští borci Lukáš Bauer a Martin Jakš, kteří odpočívají po náročné Tour de Ski. Ale nutno říct, že Dušan Kožíšek nebo Martin Koukal mají také šance se o víkendu ve Vesci dobře umístit a podpora ze stran jejich příznivců bude potřeba.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme