Nad Atlantikem se vytvořila tropická bouře Peter. Směřuje k Závětrným ostrovům a Portoriku

V neděli brzy ráno se nad Atlantickým oceánem vytvořila tropická bouře Peter a dál směrem na východ také nová tropická cyklóna. Peter je nyní asi 1015 kilometrů východně od Závětrných ostrovů a meteorologové očekávají, že by do úterý mohl přinést deště na Závětrné, ale také Panenské ostrovy a do Portorika.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uvedlo to v neděli národní centrum pro hurikány (NHC) s tím, že v úterý může v zasažené oblasti spadnout tři až pět centimetrů srážek.

Peter se pohybuje severozápadním směrem rychlostí 24 kilometrů v hodině. Nejvyšší rychlost větru činí zhruba 65 kilometrů v hodině. V souvislosti s bouří zatím nebylo vydáno žádné varování.

Od začátku satelitního sledování v roce 1966 měly zatím pouze další dvě hurikánové sezony v Atlantiku do 19. září celkem 16 pojmenovaných bouří. Stalo se tak v letech 2005 a 2020, uvedl výzkumník z Coloradské státní univerzity Phil Klotzbach.

Mezitím se v neděli vytvořila už 17. tropická cyklóna. Podle meteorologů se nachází asi 530 kilometrů jihozápadně od nejjižnějších ostrovů Cabo Verde. Ještě v neděli nebo v pondělí by se systém mohl změnit v tropickou bouři, avšak meteorologové nevidí bezprostřední ohrožení pevniny, napsala agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme