Americká společnost Meta propustí dalších 10 000 zaměstnanců. Hromadně vyhazuje už podruhé

Americká internetová společnost Meta Platforms, která je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp, propustí dalších 10 000 pracovníků. Ve zprávě zaměstnancům to v úterý podle médií uvedl generální ředitel Mark Zuckerberg. Meta je tak první velkou technologickou firmou ve Spojených státech, která oznámila druhé kolo hromadného propouštění.

Menlo Park Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Meta

Zuckerbergovou snahou je proměnit rok 2023 v „rok efektivity“ | Zdroj: Profimedia

Meta už před koncem loňského roku uvedla, že zruší asi 11 000 pracovních míst, což bylo zhruba 13 procent pracovní síly. Bylo to největší propouštění za 18 let, co firma existuje. Na konci roku měl podnik téměř 86 500 zaměstnanců, uvedla agentura Reuters.

Meta plánuje zavedení placeného ověřování účtu. Vyzkouší ho na Novém Zélandu a Austrálii

Číst článek

„Očekáváme, že snížíme velikost našeho týmu zhruba o 10 000 lidí a zrušíme dalších přibližně 5000 otevřených pozic, na které jsme ještě nepřijali zaměstnance,“ uvedl Zuckerberg.

Propuštění je součástí širší restrukturalizace společnosti, v jejímž rámci se má zjednodušit organizační struktura, zrušit méně prioritní projekty a snížit počet zaměstnanců. Zuckerbergovou snahou je proměnit rok 2023 v „rok efektivity“ a snížit náklady o pět miliard USD (více než 111 miliard Kč).

O umělé inteligenci je užitečné přemýšlet jako o mimozemšťanovi, tvrdí novinář Koubský

Číst článek

Zhoršující se ekonomická situace přinesla řadu hromadných propouštění v amerických společnostech, od velkých bank jako Goldman Sachs a Morgan Stanley až po velké technologické firmy, včetně společností Amazon a Microsoft.

Podle stránek monitorujících propouštění Layoffs.fyi od začátku loňského roku propustil technologický sektor více než 280 000 zaměstnanců, z toho zhruba 40 procent v letošním roce.

Společnost Meta Platforms investuje miliardy dolarů do budování futuristického metaverza. Firma se ale potýká s postpandemickým propadem výdajů na reklamu od společností, které trápí vysoká inflace a růst úrokových sazeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme