VIDEO: Na prezidenta se vrhla polonahá žena. 'Zeman, Putinova běhna,' křičela anglicky

Prezident Miloš Zeman v pátek odpoledne na první pokus neodvolil. Ve volební místnosti v pražských Lužinách ho napadla polonahá žena, která se vrhla směrem k prezidentovi. Zakročila protí ní ochranka, Zeman zároveň podporován ochránci z místnosti odešel. Po několika minutách se prezident vrátil a odvolil. Policie případ prošetřuje jako podezření z výtržnictví.

Praha (Aktualizováno: 20:00 12. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Miloš Zeman přišel v pátek odpoledne tradičně volit do budovy Základní školy v Brdičkově ulici na pražských Lužinách.

Ochranka to zvládla výborně, pan prezident se hlavně bál o své okolí, říká hradní protokolář

Číst článek

Hlas ale napoprvé neodevzdal, protože se k němu vrhla polonahá „ukrajinská sextremistka Angelina Diashová“ ze skupiny Femen, která se před příchodem prezidenta ukrývala mezi čekajícími novináři.

Zeman se chtěl před volební komisí legitimovat, v tu chvíli si aktivistka sundala košili a s výkřiky se rozběhla k hlavě státu. „Vykřikla 'Zeman, Putinova běhna' - stejná slova jako ta, která měla napsaná na své nahé hrudi,“ uvedla na svém webu skupina Femen.

Žena měla na prsou napsáno anglicky „Zeman, Putin's slut", do češtiny se dá slovo slut přeložit jako běhna, coura, děvka.

Pochvala i kritika Zemanovy ochranky

Prezidentova ochranka proti ní stihla zasáhnout dřív, než se k Zemanovi dostala. Viditelně otřeseného prezidenta zároveň dvojice členů ochranky odvedla z volební místnosti.

„Prezidenta útok fyzicky ohrozit nemohl. Ochranka zasáhla takovým způsobem, jakým zasáhnout měla. Eliminovala útočnici a pana prezidenta správným způsobem dostala z dosahu útočnice," řekl České televizi Stanislav Kazbunda z policejní akademie.

„Ochranka zasáhla naprosto profesionálně a tak, jak evidentně má secvičeno s panem prezidentem v podobných situacích,“ dodal.

Zemanovi ochránci si ale vysloužili také kritiku. Podle odborníka na otázky bezpečnosti Andora Šándora přivedli hlavu státu do volební místnosti, aniž by přesně věděli, kdo v ní je.

„Přítomné měla ochranka dopředu zkontrolovat, novináře přes novinářské průkazy, ženu by takto odhalili,“ přiblížil Právu Šándor. K incidentu tak podle něj nemuselo dojít.

Prezident Miloš Zeman s chotí volí nového prezidenta republiky | Foto: Michaela Danelova | Zdroj: Český rozhlas

ONLINE: 'Sextremistka' dostala za výtržnictví podmínku. Bude vyhoštěna z Česka, rozhodl soud

Číst článek

Prezidentova ochranka ženu zadržela a předala policistům, kteří ji přímo na místě zabalili do deky. Poté ji naložili do auta a převezli na služebnu v pražských Stodůlkách.

Pražští policisté prošetřují napadení Zemana jako podezření z výtržnictví. Vyřešit ho chtějí ve zkráceném řízení a případ předat co nejrychleji soudu. Zkrácené přípravné řízení znamená, že žena nebyla obviněna. Bylo jí ale sděleno podezření z výtržnictví a policie očekává, že bude moct brzy stanout před soudem.

Případem se podle mluvčího pražských policistů Hulana zabývat Obvodní soud pro Prahu 5. Za výtržnictví mohou v nejpřísnějším případě hrozit až tři roky vězení.

Femen proslul akcemi polonahých aktivistek

„Zeman je nejzářnější představitel kremelského bordelu spolu s tak zkušenými politickými prostituty jako Donald Trump, Gerhard Schröder, Pedro Agramunt, Sarah Wagenkneht, Silvio Berlusconi, Igor Dodon a Marine Le Penová,“ poznamenává na svém webu skupina Femen.

Kdo je 'sextremistka', která vyběhla na Zemana? Ukrajinku Angelinu Diashovou zadrželi už kvůli Lukašenkovi

Číst článek

„Hnutí Femen varuje český národ, že volbou setrvale opilého prostituta Zemana dávají hlas jeho kremelskému pasákovi Vladimiru Putinovi," doplňuje skupina.

Podobným způsobem napadla skupina Femen v minulosti i italského expremiéra Silvia Berlusconiho v roce 2013, loni v květnu protestovaly také proti prezidentské kandidátce francouzské extrémní pravice Marine Le Penové.

Aktivistka ukrajinské skupiny Femen Angelina Diashová jako polonahá nešokovala politiky poprvé. Na videu můžete vidět, jak narušila mítink prezidentů Běloruska a Ukrajiny.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme