Drahoš ukončil kontaktní kampaň. U voličů se za něj budou přimlouvat Horáček, Hilšer i Fischer

Finalista prezidentských voleb Jiří Drahoš ukončil v pondělí v pražské Lucerně kontaktní část kampaně. Nyní se soustředí na televizní debaty či rozhovory s médii. V přesvědčování nerozhodnutých voličů budou v příštích dnech za něj pokračovat jeho bývalí protikandidáti Michal Horáček, Marek Hilšer a Pavel Fischer, kteří ho přišli podpořit i do Lucerny.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidáta na prezidenta Jiřího Drahoše (vpravo) přišli do Lucerny podpořit jeho bývalí protikandidáti (zleva) Pavel Fischer, Michal Horáček a Marek Hilšer. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nedoprovodila v Praze jeho manželka Eva, která se zúčastnila souběžné akce na jeho podporu ve zlínském divadle.

Předvolební debaty budou v České televizi a na Primě. Novu a Barrandov Drahoš odmítl

Číst článek

Pořadatelé obě akce propojili telemostem, při kterém mimo jiné společně zazpívali oblíbenou píseň prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka Ach synku, synku.

Drahoš v Lucerně poděkoval svým podporovatelům, sponzorům i kandidátům, kteří jej podporují. Řekl, že si nesmírně váží jejich velkorysého gesta, kdy mu vyslovili podporu již během sčítání hlasů po prvním kole.

Bývalý předseda Akademie věd akcí v Lucerně ukončil svou kontaktní kampaň. V úterý ho čeká debata se současným prezidentem Milošem Zemanem, kterou bude na Primě moderovat Karel Voříšek. Další duel je naplánován na čtvrtek, debatu na České televizi povede Světlana Witowská.

Koncerty na Drahošovu podporu

Za voliči místo Drahoše pojedou právě jeho protikandidáti Michal Horáček, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Výjezdy jsou podle Drahoše naplánovány do Českých Budějovic, Liberce a Sokolova. Jeho mluvčí Kateřina Procházková řekla, že se na středu chystají koncerty na Drahošovu podporu.

Všichni Drahošovi 'muži'. Kdo pomáhá v boji o Hrad exšéfovi Akademie věd?

Číst článek

Podporu Drahošovi vyslovili tři bývalí protikandidáti i v Lucerně. Hilšer poznamenal, že politika potřebuje změnu. Vyzval lidi, aby nezahodili příležitost a šli volit. „Nenechme rozhodovat o budoucnosti země někoho jiného, než jsme my sami," prohlásil.

Horáček řekl, že by si moc přál, aby 28. října byli při oslavách státního svátku ve Vladislavském sále na Pražském hradě všichni rektoři vysokých škol a aby je tam prezident přivítal s respektem.

Odkázal tak na spor Zemana s představiteli vysokých škol. Přirovnal současnou situaci k boji československých hokejistů proti ruským soupeřům. „Je to znovu, jako bychom hráli proti Rusům a my proti nim hrajeme," poznamenal Horáček.

Fischer poukázal na obrovské očekávání, které podle něj v současné době v souvislosti s prezidentskou volbou v Česku panuje. „Možná to je malý koperníkovský obrat v české společnosti, že se blýská na lepší časy," doplnil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme