Odevzdejte mobil a dostanete lahev vína zdarma. Italská restaurace chce, aby si lidé povídali

Restaurace v italské Veroně přišla s originálním konceptem, pomocí kterého vyzývá zákazníky k odložení mobilního telefonu v průběhu stolování. Namísto toho si mají pěkně postaru povídat. Každý, kdo odevzdá na baru telefon, dostane k jídlu zdarma lahev vína. Upozorňuje na to server The Guardian.

Verona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé, víno, pivo, společnost, oslava, party, oběd, večeře, jídlo (ilustrační foto)

Lidé výměnou za mobilní telefon dostanou víno (ilustrační foto) | Zdroj: Unsplash | Licence Unsplash,©

Restaurace Al Condominio tak navazuje na podobné iniciativy, které už v Itálii fungují třeba v Toskánsku. Lidé výměnou za mobilní telefon, který je v současnosti největším narušitelem komunikace „z očí do očí“, dostanou víno, popisuje The Guardian.

„Chtěli jsme otevřít restauraci, která se bude lišit od ostatních. Proto jsme zvolili tento formát. Zákazníci dostanou příležitost zřeknout se technologií, a přitom si společně užít příjemné chvíle,“ vysvětlil majitel restaurace Angelo Lella.

Generace, která se odpojí? Víc než třetina dospívajících v USA ví, že tráví příliš času na mobilu

Číst článek

„Závislost na komunikačních technologiích je problém. Není potřeba se každých pět vteřin dívat na telefon, ale pro spoustu lidí je to jako droga. Takto mají možnost odložit je stranou a dát si dobré víno,“ poznamenal.

Funguje to tak, že lidé mají při vstupu do restaurace možnost si svůj mobilní telefon uložit do uzamykatelné schránky. Když obsluze ukážou klíč od této schránky, přinese jim lahev vína. Podle majitele restaurace jsou zatím ohlasy na tuto možnost pozitivní a většina lidí ji využívá.

„Devadesát procent zákazníků se rozhodlo nechat své telefony stranou a vyměnit je za víno. Je opravdu krásné vidět, jak to lidé přijímají. Spíš spolu mluví, než aby si prohlíželi fotky nebo odpovídali na zprávy v telefonu,“ dodal.

Barbora Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme