Dálnici D1 u Brna ve směru na Ostravu uzavřela nehoda. Jeden člověk na místě zemřel

Dálnici D1 u Brna ve směru na Ostravu v pátek ráno kolem 7.00 uzavřela nehoda kamionu a dodávky. Jeden člověk srážku nepřežil, zemřel před příjezdem záchranářů, řekl mluvčí Lukáš Dvořáček.

Brno (Aktualizováno: 11:07 25. 8. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na D1

Nehoda na D1 | Zdroj: Policie České republiky

Další zranění na místě nejsou. Policisté očekávají velké dopravní komplikace na dálnici i přilehlých silnicích, uvedli na sociální síti X (dříve Twitter).

Nehoda se stala na 193. kilometru nedaleko sjezdu do Vídeňské ulice. Řidič dodávky nedobrzdil před omezením a zezadu narazil do kamionu.

U nehody zasahovaly všechny složky záchranářů. „Na místě byl jeden člověk, kterému naši záchranáři už nemohli pomoct,“ uvedl mluvčí záchranného sboru Dvořáček.

Kolem deváté hodiny ranní policisté začali jedním pruhem pouštět řidiče osobních aut, aby se dostali z kolony. Po půl hodině jej znovu uzavřeli, aby mohli zaklíněná auta od sebe odtrhnout a vyprostit mrtvého řidiče.

Stále pokračují v odklízecích pracích v pravém jízdním pruhu, kolony se proto budou tvořit
i nadále, dokud se nepodaří zprůjezdnit dálnici v celé šíři.

Apely na řidiče 

Policisté odkláněli dopravu na sjezdu Kývalka na 182. kilometru. Vyzývají řidiče, aby jezdili opatrně, včas vytvářeli záchranářskou uličkou a počítali s tím, že jsou přetížené také objízdné trasy.

„Také apelujeme na řidiče, aby byli pozorní, nechávali si před sebou bezpečnou vzdálenost a při dojíždění do kolony zapnuli výstražná světla,“ řekl policejní mluvčí Chaloupka.

Hasiči Jihomoravského kraje také na síti X (dříve Twitter) uvedli, že prosí řidiče, kteří jedou směrem na Prahu, aby pokračovali plynule v jízdě a nebrzdili u nehody. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme