Elektronické mýto bude zavedeno později

Elektronické mýto bude u nás zavedeno později, než původně předpokládalo ministerstvo dopravy. Namísto začátkem roku 2006 až v jeho průběhu. Rozhodla o tom vláda s tím, že ministerstvo má ještě do příštího týdne svůj návrh dopracovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidiči u pokladního terminálu | Zdroj: ČTK

Ministerstvo původně chtělo, aby se urychlila výběrové řízení na poradce a dodavatele, a to tak, že se spojí. Vláda naopak trvá na jejich oddělení, protože předpokládá velký zájem uchazečů, a to zvyšuje pravděpodobnost různých námitek a odvolání.

Druhý důvod je změna zákonů. "Legislativní proces je zatížen i rizikem toho, že optimistický odhad může být zmařen rozhodnutím sněmovny, což mohu dokládat z vlastní zkušenosti našeho ministerstva při zákonu o provozu na pozemních komunikacích," připomněl ministr dopravy Milan Šimonovský svůj loňský neúspěch s bodovým systémem pro řidiče.

Od elektronického mýta si vláda slibuje větší možnost regulace dopravy, protože situace na našich dálnicích, zvláště z Prahy do Brna je téměř neúnosná. Stát tak získá více peněz na opravu komunikací.

Elektronické poplatky při průjezdu po dálnici nebo rychlostní silnici budou platit všichni majitelé nákladních vozů nad 3,5 tuny. Osobním automobilům tedy zůstanou dálniční známky.

Milan Kopp, Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme