Kruliš opustil nemocnici, prodělal dvě operace páteře. Bourané policejní BMW už má společnost zpět

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš po hospitalizaci opustil Fakultní nemocnici Brno, v pondělí to řekl mluvčí nemocnice Pavel Žára. Kruliš se v nemocnici léčil po nehodě policejního auta z konce května, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů.

Brno (Aktualizováno: 17:13 19. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš (na snímku z 29. května) | Zdroj: ČTK

Kruliš doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky. Hybridní vůz za čtyři miliony korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Policista stále zůstává v nemocnici. „Je stále hospitalizován, jeho stav je úměrný jeho zranění,“ uvedl Žára.

Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), čeká se na znalecké posudky. Závěry vyšetřování mohou být známy až v horizontu týdnů či měsíců. GIPS ale už část týkající se toho, kdo vůz řídil, předal Policejnímu prezidiu. Podle dosavadních informací za volantem seděl policista a nic nenasvědčuje tomu, že by spáchal trestný čin.

Zatím však není jasné, proč seděl civilista v policejním autě, když to zakazují předpisy. Podle některých médií jízdu povolil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil, který se k tomu ale dosud nevyjádřil. Mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová už dříve ale uvedla, že policejním vozem mohou podle nařízení ministerstva vnitra jezdit jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo lidé, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.

Kruliš pro Českou televizi uvedl, že prodělal dvě náročné operace páteře a je nyní v domácí péči. Zároveň podotkl, že již poskytl vysvětlení Generální inspekci bezpečnostních sborů.

BMW už je zpět

Firma BMW Group ČR už má vůz, který nabourala policie, k dispozici. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBP) ho firmě dnes vrátila. Informaci České televize v pondělí potvrdil mluvčí společnosti BMW Group ČR David Haidinger.

„Dnes (v pondělí - pozn. red.) jsme auto od GIBS dostali k dispozici, bude ho prohlížet expert,“ řekl Haidinger. Doplnil, že se firma s policií dohodla na tom, že nezveřejní rozsah škod. „Důležité je, aby se oba zranění z toho dostali bez následků,“ uvedl mluvčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme