Ministra Jankovského přijal prezident Klaus, probírali deregulaci nájemného

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský byl dalším z členů vlády, které si prezident Václav Klaus pozval na seznamovací schůzku. Zhruba hodinu spolu hovořili hlavně o blížící se deregulaci nájemného a s tím související koncepcí bytové politiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamil Jankovský (Věci veřejné) - ministr pro místní rozvoj

Kamil Jankovský (Věci veřejné) - ministr pro místní rozvoj | Foto: Tomáš Adamec

Prezident podle ministra Jankovského žádné rozpory ve fungování ministerstva nenašel. „Já si myslím, že pan prezident se nevyjadřoval v negativním smyslu, že by bylo to, co jsem mu tam předestřel, v nějakém rozporu a že by s tím zásadně nesouhlasil,“ řekl po schůzce.

„My se skutečně snažíme novelu občanského zákoníku připravit tak, aby byla opravdu únosná pro všechny vrstvy obyvatelstva,“ ubezpečil.

Podle Jankovského si s prezidentem doslova notovali v názoru na zbytečnou byrokratickou zátěž, která nepřispívá k efektivitě procesu. „Můžeme jít i do těch záležitostí týkajících se izonorem a toho, co podnikatelskou obec obtěžuje,“ uvedl.

Václava Marešová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme