Modernizace armády. Vojáci převzali první várku nových tater

Automobilka z Kopřivnice dodala české armádě 26 valníků typové řady Tatra Tactic tři měsíce před termínem. Největší počet vozidel bude mít 143. zásobovací prapor v Lipníku nad Bečvou, který vznikl loni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Armáda ČR převzala nová vozidla T-810 | Foto: Lenka Kratochvílová

Ministr obrany Martin Stropnický dnes novinářům sdělil, že Tatra dodává nová vozidla po třech letech a v tomto roce jich ještě v různých provedeních dalších 81 od kopřivnické automobilky odebere. Další vozy armáda očekává v dubnu. „Jsem rád, že v roce 2017 s tou modernizací pohneme,“ prohlásil ministr obrany.

Zakázka na nová vozidla přišla na 150 milionů korun. Třínápravová Tatra 810 je vojenský náklaďák z dílen Tatry, který nahradil v armádě legendární Pragu V3S. Ta byla v armádě zavedena v 50. letech minulého století a sloužila až do roku 2008. Tatra 810 slouží pro přepravu nákladu o váze až 8 tun, ale i lidí a velmi dobře si vede i v obtížných terénních podmínkách.

Zkušební jízdu a technickou kontrolu provedla štěpánovská logistická základna. „Vozidla připravíme do provozu armády, postavíme je na vojenské poznávací značky, zabezpečíme zákonné pojištění a dotankujeme je na plné nádrže. Je připraven rozdělovník a ještě v lednu jdou do vyskladnění do jednotlivých útvarů armády ČR,“ řekl dnes velitel logistiky Ivan Masárech.

Podle dřívějších údajů Armády České republiky čítá vozový park asi 2700 Tater 815. Vojákům je k dispozici i několik set druhého nejpoužívanějšího typu T 810.

Armáda si převzala nové Tatry | Foto: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme