Nemocnici v Benešově zbývá po kyberútoku obnovit poslední oddělení. Škody počítá v desítkách milionů

Nemocnice ve středočeském Benešové se po útoku na počítačový systém téměř vrátila do běžného provozu. Na obnovu čeká už pouze interní oddělení a například ambulantní čekárny se začínají plnit. Ještě v pátek přitom musela nemocnice pacienty odmítat. Nemocnice s kryptovirem bojuje dvanáctý den. Škody půjdou podle vedení do desítek milionů korun.

Tento článek je více než rok starý.

Benešov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice v Benešově. (Ilustrační foto)

Nemocnice v Benešově. (Ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Přes víkend se podařilo naplno obnovit provoz operačních sálů, což vedení nemocnice považuje za zásadní. Ještě v pátek musela nemocnice některé pacienty odmítat a záchranná služba je vozila do jiných nemocnic.

Provoz nemocnice v Benešově by se po napadení kryptovirem mohl obnovit v pondělí, řekl její ředitel

Číst článek

Velký pokrok zaznamenali IT specialisté také na interně a jejím propojení s laboratoří. Běžný provoz by tam mohl začít kolem pondělního poledne. Otevřít se má také lékárna.

Bez větších omezení už pracují ambulance a čekárny se začínají plnit pacienty. Funkční už je také propojení se zobrazovacími přístroji, ještě v pátek museli lékaři přímo k nim, aby viděli výsledky vyšetření.

Škody budou podle nemocnice i kraje obrovské. Jenom od pojišťoven přichází nemocnice denně o tři miliony korun, další desítky milionů bude stát obnovení a zabezpečení počítačové sítě. Podle předsedy představenstva to ale pacienti ani zaměstnanci nijak nepocítí.

Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme