Novoroční ohňostroj v Praze bude o svobodě a sametové revoluci. Dopravu čekají omezení

Silvestrovské oslavy a novoroční ohňostroj v Praze omezí parkování a automobilovou dopravu. Tramvaje o silvestrovské noci pojedou v kratších intervalech, provoz metra se prodlouží přibližně do 2.30. Na Václavském a Staroměstském náměstí budou v době oslav připraveni záchranáři a hasiči. Policisté a strážníci dohlédnou na dodržování dopravních opatření i zákazu prodeje pyrotechniky. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novoroční ohňostroj 1.1 2018 a pražský Chrám svatého Víta

Novoroční ohňostroj 1.1 2018 a pražský Chrám svatého Víta | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Doprava bude v noci na Nový rok omezena kolem Václavského a Staroměstského náměstí a Karlova mostu.

S ohledem na bezpečnost návštěvníků oslav řidiči neprojedou Pařížskou a Jáchymovou od 20.00 do 3.00, pro Wilsonovu bude zákaz vjezdu aut platit od 12.00 do 10.00.

Ulice Jindřišská, Vodičkova, Štěpánská a Ve Smečkách nebudou průjezdné od 16.00 do 8.00 a v Žitné bude platit zákaz od 16.00 do 10.00. Parkování na Václavském náměstí bude zakázáno od 12.00 na Silvestra do 10.00 na Nový rok.

Kvůli očekávaným oslavám na Karlově mostě bude od 23.30 do 1.30 uzavřena Křižovnická ulice a Smetanovo nábřeží v úseku mezi Platnéřskou a Karoliny Světlé. Na Malé Straně bude od 21.00 do 02.00 neprůjezdná Josefská a Mostecká ulice.

Pomoc i pro případné tonoucí

Na Václavském a Staroměstském náměstí budou mít záchranáři sanitky, na Václavském náměstí navíc kamion pro řešení hromadných neštěstí Golem. Na Vltavě budou dohlížet policisté a strážníci ze svých člunů společně s vodní záchrannou službou Českého červeného kříže.

VIDEO: Národní muzeum se rozzářilo. Světelná projekce provádí československými dějinami

Číst článek

„Na obou březích Vltavy jsou připravena místa pro poskytnutí první pomoci eventuálním tonoucím,“ uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Provoz denních linek tramvají, autobusů a lanovky na Petřín skončí na Silvestra kolem 22.00, příměstské vlaky budou podle jízdních řádů pro pracovní den jezdit do 20.00.

Noční tramvaje budou přibližně od 22.00 do 3.30 hodin jezdit každých 15 minut, později v noci se intervaly prodlouží na 20 minut.

„Po celou noc se ruší všechny garantované přestupy,“ píše dopravní podnik na webu. Upraven bude také provoz některých autobusových linek a příměstských vlaků.

Ohňostroj o svobodě a sametové revoluci

Novoroční ohňostroj, jehož tématem bude svoboda a sametová revoluce, od níž příští rok v listopadu uplyne 30 let, se bude opět odpalovat od metronomu v Letenských sadech.

Téměř jedenáctiminutové představení začne v 18.00 hodin. Pro auta bude kvůli ohňostroji a jeho divákům od 16.00 do 18.30 uzavřena část Dvořákova nábřeží a nábřeží Edvarda Beneše, mosty Čechův, Mánesův, Štefánikův a Legií a část ulic Pařížská a 17. listopadu.

Na Mánesově a Čechově mostě a po pravém břehu Vltavy od Národního divadla po náměstí Curieových nepojedou od 17.30 tramvaje.

„Tramvajová doprava na dalších komunikacích - Štefánikův most a most Legií - bude řízena operativně podle situace ve spolupráci s Policií ČR. Doporučujeme cestujícím nespoléhat na tramvaje a využívat metro,“ podotkl Hofman.

Městská policie bude zajišťovat prostor u letenského metronomu od dopoledne 30. prosince do dopoledne 2. ledna. Na Letné a na nábřeží Edvarda Beneše budou připraveny sanitky a hasičské vozy. Na Vltavě budou ze člunů opět dohlížet policisté, strážníci a vodní záchranná služba.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme