Před 20 lety vznikla Police ČR. Důvěra v nás se zvýšila, říká komisař

Policie České republiky dnes slaví přesně dvacet let od svého vzniku. Vytvořena byla z tehdejší Veřejné bezpečnosti na základě zákona České národní rady o policii České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlídka Policie ČR - ilustrační foto | Foto: Vladan Dokoupil

V současné době slouží v řadách policie asi 40 tisíc policistů. Jedním z mužů zákona, který do sužby nastoupil již na samém počátku v roce 1991, je i Jiří Krobot.

„K policii jsem nastupoval vlastně až ve třiceti, takže si nemyslím, že by to byla nějaká mladická nerozvážnost,“ vzpomíná komisař Krobot, který byl předtím zaměstnán jako vyšetřovatel na dráze.

Za dvacet let se vypracoval z obyčejného pochůzkáře na vedoucího plzeňské služebny na sídlišti Vinice. Služba ho i po tolika letech stále baví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Komisař Krobot popisuje svých dvacet let u policie

Na své práci oceňuje proměnlivost a nepředvídatelnost a především nutnost používat selský rozum. Právě ten ale bývá často terčem vtipálků.

„Anekdoty o policistech mám rád, pokud nejsou vulgární,“ vysvětluje komisař a dodává, že člověk by se měl umět zasmát sám sobě.

Historii policie hodnotí nejednoznačně. Za uplynulých dvacet let se podle něj zvýšila důvěra lidí v policii, na druhou stranu ale vrostla i agresivita pachatelů.

Ľubomír Smatana, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme