Přehled tisku: sucho trápí i podnikatele, církev je proti klimatickým změnám a zubaři budou levnější

Ve čtvrtečních novinách se dočtete, že problémy se suchem řeší také podnikatelé. Píší o tom Hospodářské noviny. České církve se podle Lidových novin angažují v boji proti klimatickým změnám. A péče zubařů bude pro pacienty finančně dostupnější, informuje Mf Dnes. Více se dozvíte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do boje proti klimatických změnám se zapojují i církve, píšou Lidové noviny. (Ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

E15

Plán na rozšíření platebních terminálů mezi malé podnikatele projde velkou změnou. Píše o tom deník E15. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček za ANO považuje předchozí návrh za nedokonalý, a chce ho proto přepracovat. Nově by se tak do projektu mohla kromě společnosti Mastercard zapojit i firma Visa.

Mf Dnes

Péče zubařů bude pro pacienty dostupnější, informuje o tom čtvrteční Mf Dnes. Dohoda mezi lékaři a zdravotními pojišťovnami například zvýší úhrady za základní ošetření, jako třeba zubní výplň. 

Deník

Čechy trápí obezita, dočtete se ve čtvrtečním Deníku. S kily navíc se potýká téměř polovina populace. Důvod? Nezdravý životní styl nebo i genetické předpoklady. Lékaři proto doporučují, aby lidé sportovali a snažili se změnit svůj jídelníček.

Horko vystřídají ve čtvrtek bouřky a přívalové deště, varují meteorologové. Ojediněle budou padat kroupy

Číst článek

Lidové noviny

České církve se angažují v boji proti klimatickým změnám, to je téma čtvrtečních Lidových novin. Snaží se například podporovat různé ekologické projekty nebo samy organizují akce se zaměřením na ochranu přírody. A nabádají k tomu, aby se ochrana přírody stala součástí víry. Třeba Českobratrská církev evangelická plánuje přispívat na projekty proti suchu nebo na zelené technologie do náboženských budov.

Hospodářské noviny

Problémy se suchem řeší kromě zemědělců i podnikatelé napříč různými obory, to je téma Hospodářských novin. Nedostatek vody se dotkl asi pětiny tuzemských firem. Nejohroženější jsou menší a střední podniky s méně než 250 zaměstnanci. Podle průzkumu společnosti Datank asi tři procenta firem musela kvůli suchu přerušit provoz nebo ho úplně zastavit. Zbytek musel začít čerpat vodu z náhradních zdrojů, tvrdí Hospodářské noviny.

Právo

Klecové chovy v Česku i celé Evropě jsou zase blíž k úplnému zákazu. Dozvíte se ze čtvrtečního Práva. Přes milion občanů unie totiž svými podpisy podpořilo občanskou iniciativu, která proti chovům hospodářských zvířat v klecích bojuje. S aktivisty souhlasí i někteří čeští europoslanci. Milionem podpisů se tak splnila podmínka, aby se zákazem klecového chovu zabývala i Evropská komise. V současnosti podle odhadů žije v klecích přes 300 milionů slepic, králíků, kachen nebo telat.

apa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme