Přehled tisku: razie v českých věznicích, technologie pro kosmické programy nebo asistenti učitelů

V českém tisku se ve středu dočtete, že razie v českých věznicích loni odhalily 140 vězňů pod vlivem drog. Píše o tom deník Právo. České podniky se podle deníku E15 stále víc podílejí na vývoji technologií pro kosmické programy. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice Všehrdy | Foto: Václav Štefan | Zdroj: Český rozhlas

E15

České podniky se stále víc podílejí na vývoji špičkových technologií pro kosmické programy. Píše o tom deník E15. Česko loni zaplatilo meziročně dvakrát víc na příspěvcích do Evropské kosmické agentury. To dokazuje, že domácí firmy pracují na zakázkách pro evropské vesmírné projekty intenzivněji než dřív.

Český astronom vyfotil putující vesmírný elektromobil Tesla Elona Muska

Číst článek

Mladá fronta DNES

Asistenti učitelů často nedělají, co mají, upozorňuje Mladá fronta DNES. Ministerstvo školství zpracovalo analýzu inkluze za loňský rok. Při té zjistilo, že velká část asistentů nepomáhá učiteli, ale jen znevýhodněnému dítěti. Pedagogy totiž údajně nikdo nenaučil, jak asistenty v hodinách efektivně využít.

Regionální Deník

Odklady nástupu do první třídy dětem podle některých odborníků škodí. Tématu se věnuje regionální Deník. K zápisu půjdou letos v dubnu děti, které jako první absolvovaly povinný rok předškolní výchovy. Učitelé i tak očekávají pětinu odkladů.

Hospodářské noviny

Sázavský klášter čeká rozsáhlá rekonstrukce, stát jej vykoupí od benediktinů zpět. To je titulek středečních Hospodářských novin. Řád vlastní asi polovinu kláštera, a stát ho proto - jako částečně cizí majetek - zatím nemůže za své peníze opravovat. O jeho odkupu má ve středu rozhodnout vláda.

Památkový ústav vrátil katolické církvi část Sázavského kláštera

Číst článek

Lidové noviny

Energetici chtějí naučit lidi šetřit. Dočtete se o tom v Lidových novinách. Energetický regulační úřad plánuje do dvou let představit novou podobu tarifů elektřiny. Na rozdíl od návrhu z roku 2015 slibuje, že nikomu nehrozí prudké zdražení.

Právo

Razie v českých věznicích loni odhalily 140 vězňů pod vlivem drog. Zjistil to deník Právo. Vězeňská služba chce v kontrolních akcích pokračovat i letos. Podle člena sněmovního bezpečnostního výboru Milana Brázdy z hnutí ANO je hlavně důležité zabránit tomu, aby se drogy do věznic vůbec dostaly.

Daniela Tollingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme