ŘSD: Nebezpečné nejsou dálnice, ale přeplněné silnice

Řidiči by si měli v České republice nejvíce dávat pozor na úsek silnice I/8 Lovosice - Teplice, která je v současnosti alternativou úseku dálnice D8. Upozorňuje na to průzkum relativní nehodovosti Ředitelství silnic a dálnic. Nejnebezpečnějšími úseky nejsou dálnice, ale přeplněné tahy, které zatím budoucí dálnice nahrazují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D8 | Foto: www.rsd.cz

Nejčastěji zmiňovaná je v souvislosti s bezpečností dálnice D1 mezi Prahou a Brnem. Výzkum Ředitelství silnic a dálnic ale prokázal, že tomu tak není. Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu to potvrdil mluvčí firmy Jan Hoření:

"Silnice, které vedou do těchto měst - Poděbrady, Hradec Králové nebo Lovosice, Teplice - jsou asi dvakrát, mnohdy i třikrát nebezpečnější nežli dálnice, která tam již dávno vést měla. Co se týče dálnice D1, ta nevyčnívá svojí relativní nehodovostí nad ostatními dálnicemi. Dokonce ve srovnání s úseky přes České středohoří je dvakrát nižší."

Dalšími nebezpečnými úseky jsou silnice v úsecích Poděbrady - Hradec Králové a Lipník nad Bečvou - Ostrava. Naopak už dobudovaný úsek dálnice D5 kolem Plzně zaznamenává nejnižší hodnoty v relativní nehodovosti.

Za posledních zhruba deset let se počet nehod snižuje. "Z našich čísel vyplývá, že zhruba od roku 1989 do let 1993 až 1994 relativní nehodovost stoupala. Naštěstí od roku 94 mírně klesá, což je jistě pozitivní," upřesnil Hoření.

Věra Štechrová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme