Studentské nápady v oblasti životního prostředí vyhodnotí i firmy

Ministerstvo životního prostředí a Akademie věd spustily soutěž pro mladé vědce Chytrá řešení pro životní prostředí. Nápady v oblasti technologií ochrany vod a ovzduší, recyklace odpadů a metod detekce škodlivin mají talentovaní studenti odevzdat do 20. prosince.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Drobil

Pavel Drobil | Foto: Marián Vojtek

Projekty vyhodnotí komise složená z vědců a zástupců firem a ty úspěšné se budou nabízet na burze nápadů v Ostravě a Praze. Ministr životního prostředí Pavel Drobil věří, že některé studentské nápady u firem uspějí.

„Kdybych tomu nevěřil, tak bych to určitě nedělal. Na druhou stranu okamžitě být skeptický a něco odsoudit, aniž by se to zkusilo, to je velmi jednoduchá pozice. Věřím, že se to podaří. Zkusit se musí úplně všechno,“ řekl Pavel Drobil.

Podle zkušeností předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše obvykle uspěje jeden nápad z dvaceti, především kvůli ekonomické náročnosti projektů.

Studenti se mohou do soutěže přihlásit přes internet, na portálu soutěže Chytrá řešení.

Lucie Husárová 1, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme