Cenu Zlatý Ámos vyhrála Daniela Krátká z lesnické akademie Trutnov. Ve finále bylo šest kantorů

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku letos získala češtinářka Daniela Krátká z České lesnické akademie Trutnov. Vystřídala tak učitele matematiky Marka Valáška z Anglicko-českého gymnázia Amazon v Praze. Krátká zvítězila i u dětské poroty. Vítězku 30. ročníku soutěže v pátek v pražském hotelu Olšanka vyhlásili organizátoři soutěže. Korunu Krátké předal ministr školství Vladimír Balaš (STAN).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češtinářka Daniela Krátká z České lesnické akademie Trutnov

Češtinářka Daniela Krátká z České lesnické akademie Trutnov | Foto: Karolína Burdová | Zdroj: Český rozhlas

„Tuhle cenu vnímám už od počátku spíše reprezentativně. Jestli ji můžu rozsekat na 1000 kousků a poslat, tak bych ji poslala všem dobrým učitelům, které znám a kteří si to zaslouží. Kteří chodí pozdě večer spát, protože dělají přípravy a přemýšlí, jak druhý den žáky zaujmout,“ řekla Krátká po vyhlášení výsledků.

Novým učitelem roku v anketě Zlatý Ámos je Tomáš Míka. ‚Jsem přísný, když je to potřeba,‘ říká

Číst článek

V kategorii Ámos České televize zvítězila Jana Patková ze Základní školy Jablonec nad Nisou - Kokonín, která sice do finále nepostoupila, dostala se ale do semifinále. V hlasování na internetu vyhrál titul Ámos sympaťák finalista Jan Hrabica z opavské Základní školy Vrchní.

Finále se účastnilo šest učitelů - dvě ženy a čtyři muži. Kromě Krátké a Hrabici to byli Petra Urbášková z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově, Milan Arner z Konzervatoře a střední školy Jana Deyla v Praze, David Jorda ze střední, základní a mateřské školy pro sluchově postižené v Praze 5 a Dalibor Tomáš ze základní a mateřaké školy Ostrčilova v Ostravě.

Učitelé měli ve finále několik úkolů. Nejprve museli představit sebe a školu, na níž působí, pak členy publika naučili něco ze svého oboru. Nakonec každý předvedl společnou scénku se svými žáky.

Žáci základních a středních škol nominovali do soutěže 65 pedagogů, o 15 méně než loni. Slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose se bude konat v sobotu na galavečeru ankety Zlatý Ámos a Kantorském bále v prostorách hotelu Ambassador - Zlatá Husa na Václavském náměstí v Praze.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme