Čínští miliardáři diskutovali s Gatesem a Buffetem

V Pekingu se uskutečnilo setkání čínských miliardářů s Billem Gatesem a Warrenem Buffettem. Charitativní akci zorganizovali oba Američané, kteří se snaží přesvědčit co největší počet bohatých lidí, aby po smrti věnovali část majetku na dobročinné účely.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bill Gates | Foto: Český rozhlas

Dvouhodinového setkání v zámeckém hotelu Chateau Laffitte Castle se zúčastnili hotelový magnát Jü Pchang-nien nebo ředitelka developerské společnosti SOHO China Čang Sin.

Mnozí z pozvaných však nedorazili, už dříve totiž dali najevo obavy, že by je Gates s Buffettem nutili k odevzdání části majetku na dobročinné účely. Bohatí Číňané také neradi budí pozornost státních úřadů.

I proto jim oba Američané jen představili vlastní vizi o filantropii. Souběžně s touto akcí se v Pekingu konal i charitativní večer pro nemajetné, který měl být jakousi protiváhou setkání boháčů. Učenci, pracovníci humanitárních organizací i studenti chtěli tímto způsobem dát najevo, že nejvíce peněz darují obyčejní lidé.

V Číně žije v současné době přibližně 130 miliardářů a přes 900 tisíc dolarových milionářů. Filantropie je ale v nejlidnatější zemi světa teprve v počátcích.

Robert Mikoláš, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme