Polsko zadrželo 34 uprchlíků z Blízkého východu. Turecký kamion je přivezl přes Slovensko

Polská pohraniční stráž zadržela 34 lidí z Blízkého východu, které převážel kamion z Turecka. Oznámily to dnes polské úřady. Dodaly, že automobil do Polska přijel přes Slovensko. Mezi zadrženými jsou čtyři ženy a čtyři děti, napsala agentura Reuters.

Tento článek je více než rok starý.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony (ilustr. obr.)

Mezi 34 zadrženými jsou čtyři ženy a čtyři děti, ilustrační foto | Foto: Creative Commons Attribution 2.5 Generic, Raymondo166

Skupina byla zadržena v noci na dnešek. Podle mluvčího pohraniční stráže se předpokládá, že jde o občany Iráku, Íránu a Sýrie a o Kurdy z Turecka. Zatím není jasné, jaký byl cíl jejich cesty.

Německá policie našla na českých hranicích v chladícím voze 31 lidí. Auto mířilo do Drážďan

Číst článek

Ačkoli příliv migrantů v Polsku nikdy ani zdaleka nedosáhl takových rozměrů jako v sousedním Německu, stala se migrace důležitým tématem před polskými parlamentními volbami v roce 2015. To pomohlo konzervativně nacionalistické straně Právo a spravedlnost (PiS) dostat se k moci, upozorňuje Reuters.

Po roce 2016 se počet žádostí o azyl v Polsku podle jedné z tamních nevládních organizací snížil na zhruba 4000 ročně, zatímco dříve to bylo 8000 až 14 000 ročně. Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) minulý měsíc Polsko vyzval k pomoci lidem utíkajícím před válkou a pronásledováním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme