Polsko zadrželo 34 uprchlíků z Blízkého východu. Turecký kamion je přivezl přes Slovensko

Polská pohraniční stráž zadržela 34 lidí z Blízkého východu, které převážel kamion z Turecka. Oznámily to dnes polské úřady. Dodaly, že automobil do Polska přijel přes Slovensko. Mezi zadrženými jsou čtyři ženy a čtyři děti, napsala agentura Reuters.

Varšava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mezi 34 zadrženými jsou čtyři ženy a čtyři děti, ilustrační foto | Foto: Creative Commons Attribution 2.5 Generic, Raymondo166

Skupina byla zadržena v noci na dnešek. Podle mluvčího pohraniční stráže se předpokládá, že jde o občany Iráku, Íránu a Sýrie a o Kurdy z Turecka. Zatím není jasné, jaký byl cíl jejich cesty.

Německá policie našla na českých hranicích v chladícím voze 31 lidí. Auto mířilo do Drážďan

Číst článek

Ačkoli příliv migrantů v Polsku nikdy ani zdaleka nedosáhl takových rozměrů jako v sousedním Německu, stala se migrace důležitým tématem před polskými parlamentními volbami v roce 2015. To pomohlo konzervativně nacionalistické straně Právo a spravedlnost (PiS) dostat se k moci, upozorňuje Reuters.

Po roce 2016 se počet žádostí o azyl v Polsku podle jedné z tamních nevládních organizací snížil na zhruba 4000 ročně, zatímco dříve to bylo 8000 až 14 000 ročně. Úřad vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) minulý měsíc Polsko vyzval k pomoci lidem utíkajícím před válkou a pronásledováním.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme