Muž, který zabíjel v Torontu, byl psychicky nemocný. Jeho rodinu útok ‚zničil‘

Kanadská policie zveřejnila totožnost muže, který v neděli zastřelil v Torontu dva lidi a třináct dalších zranil. Pachatelem je 29letý Faisal Hussain, který v největším kanadském městě dlouhodobě žil, informovala v úterý agentura AFP. Motiv jeho činu zatím stále není jasný. Policejní šéf dříve nevyloučil, že mohlo jít o terorismus. Rodina střelce ale tvrdí, že měl psychické problémy.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hussain zahynul na místě činu po přestřelce s policií. Zda jej zasáhla policejní kulka, nebo spáchal sebevraždu, zatím není jasné.

Střelba v Torontu má další oběť, 12 osob je zraněných. Policie potvrdila útočníkovu smrt

Číst článek

Podle rodiny trpěl 29letý muž "vážnými psychickými problémy", celý život podle ní bojoval s psychózou a depresemi. Navzdory lékům, které bral, a terapiím, které podstoupil, se Hussainovi nepodařilo s problémy vyrovnat, uvedla rodina.

"Jsme zcela zničeni vědomím, že za toto nesmyslné násilí a ztráty na životech je zodpovědný náš syn," uvedla rodina v dopise zaslaném kanadské stanici CBC.

'Nevíme, proč se to stalo'

Střelbu v ulici Danforth nepřežily desetiletá dívka a osmnáctiletá žena. Motiv střelce policie zatím nezná. "Nevíme, proč se to stalo," uvedl šéf torontské policie Mark Saunders na pondělní tiskové konferenci. "Je příliš brzy na to, abychom cokoliv vyloučili," dodal.

"Obyvatelé Toronta jsou silní, houževnatí a odvážní," napsal v reakci na tragédii na twitteru kanadský premiér Justin Trudeau a přislíbil, že se "v těžkých časech" městu dostane podpory kanadské vlády.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme