Autobusová doprava v Londýně už od soboty není zadarmo. Podnik nevybíral jízdné, aby ochránil řidiče

Doprava městskými autobusy v Londýně je od soboty znovu zpoplatněná. Oznámil to londýnský dopravní podnik Transport for London. Aby se minimalizoval kontakt řidičů autobusů s pasažéry, přestal dopravce 20. dubna jízdné vybírat.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Londýna nosí na ulicích ochranné roušky.

Všichni řidiči budou nově od cestujících odděleni přepážkami. | Zdroj: Reuters

Platební terminál byl dosud umístěn u předních dveří a řidiči autobusů kontrolovali, zda každý cestující zaplatil jízdné. Aby se ochránili řidiči před možnou nákazou koronavirem, nástup předními dveřmi už není možný.

Do doby, než ve všech autobusech na 85 linkách přemístili technici čtečky karet k prostředním dveřím, jízdné bylo zrušeno. Všichni řidiči budou nově od cestujících odděleni přepážkami. Podle dopravního podniku Transport for London zemřelo 29 řidičů poté, co se nakazili se koronavirem.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme